Hubnutí bez nastražených pastí: Mezi časté chyby patří nedostatek kalorií i absence bílkovin

Fotografie: Depositphotos

Cestou k úspěšnému hubnutí často může být spousta pokusů a omylů. I přes nasazení a vůli mohou některé chyby zpomalit, či dokonce zabránit dosažení očekávaných výsledků.

Hubnutí je cíl, který mnoho z nás sleduje, ať už z důvodu zlepšení zdraví, zvýšení sebevědomí nebo dosažení optimální váhy. Každý den je na internetu k nalezení nepřeberné množství informací, rad a tipů, jak dosáhnout úspěšného hubnutí. Přesto se stává, že i při veškerých snahách narážíme na různé chyby, které nám mohou bránit v dosažení našich cílů. Je čas se podívat na tyto chyby při hubnutí a naučit se, jak jim předejít, říká doktorka Katherine Marengo.

Zaměření pouze na váhu

Může se stát, že máte pocit, že nehubnete dostatečně rychle, přestože dodržujete zdravý životní styl. Hmotnost na váze může ovlivnit mnoho faktorů, včetně kolísání tekutin, nárůstu svalové hmoty a hmotnosti nestrávené potravy. Tělesný tuk můžete ztrácet, i když se údaj na váze příliš nemění.

Příliš mnoho nebo příliš málo kalorií

Pro hubnutí je nutný kalorický deficit. To znamená, že musíte spálit více kalorií, než spotřebujete. Konzumace příliš velkého množství kalorií vám může bránit v hubnutí. Na druhou stranu příliš málo kalorií může způsobit hlad a snížit váš metabolismus a svalovou hmotu.

Necvičení nebo příliš mnoho cvičení

Během hubnutí nevyhnutelně ztrácíte určitou svalovou hmotu i tuk, i když množství závisí na několika faktorech. Pokud při omezování kalorií vůbec necvičíte, pravděpodobně ztratíte více svalové hmoty a dojde ke snížení rychlosti metabolismu. Na druhou stranu příliš mnoho cvičení není ani zdravé, ani účinné a může vést k silnému stresu.

protein pití
Fotografie: Freepik

Po tomto spalovacím elixíru startuje hubnutí do 3 dnů. Je směsicí všech známých nabuzovačů metabolismu

Výběr nízkotučných nebo „dietních“ potravin

Zpracované potraviny s nízkým obsahem tuku nebo „dietní“ potraviny jsou často považovány za zdravou volbu, která vám může pomoci zhubnout. Mohou však mít opačný účinek. Potraviny bez tuku nebo „dietní“ potraviny mají obvykle vysoký obsah cukru a mohou vést k hladu a konzumaci většího množství kalorií, než vaše tělo potřebuje.

Nedostatečná konzumace bílkovin

Bylo prokázáno, že bílkoviny pomáhají při hubnutí několika způsoby. Chcete-li pomoci při hubnutí, snažte se, aby každé vaše jídlo obsahovalo potravinu s vysokým obsahem bílkovin. Mějte na paměti, že výběr bílkovin není omezen pouze na maso nebo mléčné výrobky. Fazole, luštěniny, quinoa a lněná semínka jsou také skvělou a cenově dostupnou volbou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]