Ukládání tuků způsobuje nejen jídlo, ale celá řada dalších faktorů

Ukládání tuků je velmi nepříjemné jak proto, že ztrácíme fyzickou přitažlivost, tak i proto, že zhoršujeme své zdraví. Pokud i vy tloustnete a chcete se nadváhy zbavit, poradíme vám, jak na to. Než začnete bezhlavě měnit jídelníček a sportovat, je třeba si uvědomit jednu věc. Zjistěte, proč přibíráte a tomu přizpůsobte postup hubnutí.

Nadměrný příjem jídla

Toto je nejčastější důvod ukládání tuků. Jíme mnoho kalorického jídla, a to se negativně podepisuje na naší postavě. Pokud chcete s přebytečnými kily zatočit, je nejlepší cestou optimalizovat jídelníček, snížit kalorický příjem, vyřadit tučná jídla a zhruba 30 minut denně aktivně cvičit.

Zvýšená míra stresu

Žijeme v době, kdy se stresujeme stále více. To má negativní vliv nejenom na naši psychiku, ale má to negativní vliv také na naši postavu. Vlivem nadměrného stresu může docházet k většímu ukládání tuků v našem těle. Cesta k dokonalé postavě je celkem snadná. Vyčistěte si hlavu a tuky půjdou dolů.

Lepek v potravinách

Pokud na něho nejsme alergičtí, není až tak velký problém. Tedy pokud ho nejíme více než bychom měli. V takovém případě může doházet k našemu tloustnutí. Často se tak děje v době hormonálních změn, jako je puberta nebo menopauza. Snižte příjem lepku tak, že z jídla vyřadíte potraviny z běžné mouky.

Špatný metabolismus

Ten se podepisuje na spalování tuků. Když je pomalý, může naopak docházet k ukládání tuků, který se v těle hromadí. Vhodné by mělo bát náš metabolismus zrychlit. Ideální je se začít hýbat, jíst potraviny které dokážou metabolismus stimulovat a také skončit s neřestmi, jako je třeba alkohol.

Špatný krevní oběh

Problémy s krevním oběhem jsou často genetické, a tak se s nimi musíme smířit. Kromě jiných potíží může špatný krevní oběh způsobovat také zvýšené ukládání tuků. Proto je třeba čistit naše cévy vhodnou stravou, ale také krevní oběh podporovat tím, že budeme více cvičit. Hlavně aerobně.

Nedostatek pohybu

Další ze známých důvodů. Lenost, ale také sedavé zaměstnání, stejně jako nechuť cokoliv dělat vede k ukládání tuků. Začněte žít aktivněji a uvidíte, že se tuky ukládat přestanou. A dokonce mohou začít i mizet.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]