Opomíjená pohanka je likvidátorem tuku. Při hubnutí není nic lepšího

Pohanka je mnohými opomíjenou potravinou. Při hubnutí přitom není nic lepšího, jelikož dokáže skvěle likvidovat tukové zásoby. Kdo ji vyzkoušel, ten byl pozitivně překvapený z toho, jak rychle šla jeho kila doků. Základem je jíst ji nejenom pravidelně, ale také správně.

Mnohými opomíjená potravina

Pohanka je mnohými velmi opomíjenou potravinou. Přitom má skvělé možnosti využití. Pokud ji uvaříme, poslouží jako skvělá příloha. Hodí se ale i do polévek, a to jako alternativa ke klasickému drobení z těsta. Zapomenout nelze ani na možnost přidávat ji do salátů, nebo z ní dělat různé kaše. I k tomu je jako stvořené. A potom je tu ještě jedna varianta.

Dejte si pohanku a kefír

Pokud chcete pohanku zařadit do svého jídelníčku a zajistit i to, aby vám pomohla doslova zázračně spálit tukové zásoby, je třeba realizovat i správný postup její přípravy. O jaký se jedná? Začíná se už večer, kdy je pohanka nasypána do běžné misky a je zalita množstvím 200 mililitrů kefíru, nebo jiného podobného kysaného nápoje. Miska se následně přikryje a pohanka se nechá být.

Během noci pohanka nasaje daný kefír a tím nabobtná a také změkne. V tu chvíli už je připravena k jídlu. Klidně může posloužit jako skvělá snídaně, stejně jako si ji můžete nechat i k dopolední svačině, nebo k obědu. Ráno ji lze dochutit třeba ovocem jako je banán nebo jablko, či lze použít i rozinky, nebo ořechy. Ve slané variantě je zase skvělá třeba s koprem, stejně jako s kurkumou, ale i s fenyklem.

Jak a kdy jíst?

Naše doporučená verze s kefíre, je vhodná téměř každý den, jako snídaně. Tedy jídlo, které si dáte na lačný žaludek. To vám k dokonalé váze pomůže nejvíce. Jinak ale můžete pohanku zařadit i do běžného jídelníčku. Jak jsme zmínili, možných využití má více než dost. A to ať už je konzumovaná teplá, nebo studená. Obojí je možné.