Detoxikační šťávy, které zbaví tělo toxinů a pomohou s hubnutím

Zelný džus je vynikajícím domácím prostředkem pro podporu hubnutí, protože zlepšuje funkci střev, je to přirozené projímadlo a má vlastnosti, které detoxikují tělo a napomáhají hubnutí a celkové očistě. Chcete-li si připravit tuto zdravou dobrotu, přinášíme šest receptů, které můžete libovolně střídat.

Zelí a citronová šťáva

Citron je vynikající volbou pro kombinaci se zelím. Má rovněž detoxikační účinky a pomáhá eliminovat přebytečné tuky. Spolu vytvářejí silnou dvojku. Vyčistíte a hydratujete tělo, posílíte imunitní systém – díky vitamínu C a podpoříte zdravé hubnutí. Vložte listy zelí do odšavňovače a vylisujte z nich šťávu, přidejte vymačkaný citron a vypijte.

Zelí, pomeranč a zázvor

Pomeranč je rovněž skvělou ingrediencí, která dodá nápoji nejen vitamín C, ale i svěží chuť. Vymačkejte pomeranč, odšťavněte listy zelí a přidejte i šťávu ze zázvoru. Pomeranč podporuje pocit sytosti a brání vstřebávání sacharidů, cholesterolu a lipidů. Zázvor zlepšuje funkci střev a zvyšuje rychlost metabolismu. Přidat můžete i mátu.

Zelí, ananas a máta

Kombinací ananasu a máty se zelnou šťávou je možné zvýšit diuretickou sílu šťávy a odstranit tak přebytečné tekutiny, které způsobují přírůstek hmotnosti. Ananas je navíc bohatý na vlákninu, a tak snižuje chuť k jídlu tím, že pomáhá kontrolovat nutkání k jídlu během dne.

Zelí, jablka a citron

Přidání jablka do zelné šťávy pomáhá obohatit šťávu o pektin, je to látka, která zlepšuje funkci střev a zvyšuje sytost, čímž snižuje množství konzumovaného jídla. Citronová šťáva navíc zlepšuje chuť zelí a má detoxikační účinek, díky kterému se vylučují z těla tuky.

Zelí, jahody, ananas

Jahody a ananas jsou plody bohaté na vlákninu, které pomáhají snižovat chuť k jídlu a umožňují hubnutí. Kromě toho se jedná o diuretickou šťávu, která vylučuje přebytečnou tekutinu z organismu, čímž přispívá k pěknější siluetě.

Zelí, mrkev, pomeranč

Mrkev je další dobrou volbou pro obohacení zelné šťávy, protože má tonizující a čistící účinek na játra, což pomáhá eliminovat přebytečnou žluč a tuk. Navíc v kombinaci s pomerančem pomáhá snižovat absorpci uhlohydrátů a tuků.

Pokud nemáte odšťavňovač, vůbec to nevadí. Stejně tak účinné je smoothie, kdy stačí ovoce a zeleninu důkladně rozmixovat. Smoothie je ještě sytější a obsahuje více vlákniny.

Fotografie: Tuasaude