Díky těmto snadným domácím cvikům nejen pro starší ročníky zhubnete bez větší námahy

Velké břicho a malé kalhoty
Fotografie: Freepik

S těmito cviky můžete dosáhnout skvělých výsledků přímo z pohodlí svého domova. Podívejme se na několik jednoduchých cvičebních tipů, které vám pomohou spálit kalorie.

V dnešní uspěchané době je často obtížné najít čas na pravidelné cvičení. Návštěva posilovny může být drahá a často se stává logistickým problémem. Nicméně hubnutí a zlepšení kondice nemusí být mimo vaše možnosti. Domácí cvičení nabízí skvělou alternativu, která vám umožní trénovat kdykoliv a kdekoli, bez nutnosti drahého vybavení. Stačí jen trochu motivace a odhodlání, uvádí zdravotnický portál Healthline.

1. Dřepy

Dřepy jsou dle odbornice Danielle Hildreth jedním z nejzákladnějších cviků pro posílení svalů hýždí, stehen a dolní části zad. Jsou také základní součástí pomoci vašim zádům k lepšímu tvarování je zajištění rovnováhy a stability zbytku těla. Jen je nezapomeňte provádět správnou technikou a dávejte pozor na držení těla, abyste si neublížili.

2. Protahování zad

Toto cvičení je velmi podobné jógové pozici zvané „balasana“ a pomáhá snižovat napětí a nahromaděnou únavu v zádových svalech. O této poloze jsem již psali ZdravéStravování, jelikož jóga také pomáhá při bolestech sedacího nervu. Nejlépe se provádí na podložce. Nejdříve je třeba se ohnout na rukou a kolenou, poté jemně posuňte boky dozadu, dokud nebudou na patách.

Oblasti těla, kde nejvíce přibíráte, jsou klíčem k odhalení příčiny. Přizpůsobte jí metodu hubnutí

Správné je držet palce u sebe a kolena od sebe. V této poloze vydržte, natáhněte paže dopředu a předkloňte se; cílem je, aby se vaše čelo dotýkalo země. Nezapomeňte se při tom zhluboka nadechnout. To pomůže vaší páteři se protáhnout a získat zpět svou pružnost.

jóga, balasana
Fotografie: Freepik

3. Most

Tento cvik posiluje zádové svaly a dodává jim stabilitu, informuje trenér Daniel Bubnis. K jeho provedení si také musíte lehnout na pevný povrch. Pohyb by měl být postupný, bez spěchu. Nejdříve si lehněte s rukama v bok a poté pokrčte kolena tak, aby se chodidla opírala o podlahu. Dávejte pozor, abyste je nezvedli z podlahy. V této poloze zvedejte boky a tlačte na paty, dokud se záda zcela nevyrovnají.

Při každém zvednutí boků vydechněte a při každém jejich snížení se nadechněte. Nezapomeňte nevyvíjet žádnou sílu na krk, pokud vás začne bolet, znamená to, že jste ve špatné pozici. Zůstaňte v klidu a cvičte jemně.

4. Burpees (Angličák)

Burpees, cvik lidově zvaný „angličák“, jsou vynikající pro rovnováhu, stabilitu a vytrvalost. Jsou součástí kalistenické gymnastiky, což znamená, že k jejich provádění používáte váhu vlastního těla. Jedná se o sled rychlých pohybů, který kombinuje dřepy, kliky a vertikální skoky. Zapojují se všechny svaly vašeho těla.

Nejprve musíte udělat dřep (nezapomeňte: s rovnými zády a chodidly pevně opřenými o zem), poté udělat klik s chodidly dozadu, dostat se do pozice prkna, pokračovat s rovnými zády, nataženýma rukama a špičkami chodidel na zemi. Až to zvládnete, zkuste tuto sekvenci zrychlit. Jedná se o cvik, který vyžaduje soustředění a sílu, proto doporučujeme začít třemi burpees a minutovou přestávkou.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]