Takto se povislého břicha zbaví i úplný začátečník. Lékaři doporučují tuto geniální fintu

Fotografie: Depositphotos

Pokud se snažíte zbavit přebytečného tuku na břiše, ale stále se vám nedaří, možná děláte něco špatně. Ve skutečnosti jsou pravidla pro úspěch velice jednoduchá.

Zpravidla není možné, abyste ztratili tuk pouze v jedné části těla, i když se o to snažíte. Je tedy potřeba si uvědomit, že pokud se pustíte do hubnutí, abyste se zbavili povislého břicha, budete přicházet o tuk i v jiných oblastech. Spodní část břicha však bývá místo, kde člověk ukládá nejvíce tuku, proto je také nejvíce problematické při snaze zhubnout. Nicméně, budete-li vědět, jak správně na to, máte z poloviny vyhráno.

Musíte zhubnout celkově

V prvé řadě je třeba si uvědomit, že pouze břicho nikdy neshodíte. To znamená, že můžete běhat, dělat sklapovačky, dát se na jógu, neustále opakovat sedy lehy, ale tukové zásoby tím neztratíte. Posílíte a zpevníte svaly, to ano, ale tuk zůstane. Jediný způsob, jak se zbavit tuku na spodní části břicha, je zhubnout celkově. Nejvíce tomu pomáhá kalorický deficit, jak radí Saniel Bubnis.

Jezte zdravě

Alfou a omegou zdravého hubnutí spodní části břicha je především zdravé jídlo. V tomto případě je nevyhnutelné, abyste změnili některé své stravovací návyky. Začněte cukrem. Omezte jeho příjem, a to nejen v jídle, ale i nápojích. Kvůli konzumaci velkého množství fruktózy můžete ukládat tuk kolem břicha a jater.

Velké břicho a malé kalhoty

Díky těmto snadným domácím cvikům nejen pro starší ročníky zhubnete bez větší námahy

Naopak jezte více bílkovin. Jsou nezbytnou makroživinou pro úspěšný proces hubnutí. Dostatek bílkovin ve stravě může snížit chuť k jídlu až o 60 % a zrychlit metabolismus o 80-100 kalorií denně. Navíc jsou ideální v boji proti zpětnému přibírání na váze, jak uvádí server Healthline. Zvažte také omezení sacharidů. Nízkosacharidové diety jsou velice účinným způsobem, jak zhubnout, ale nejsou vhodné pro každého. Také není ideální držet je dlouhodobě.

chůze, procházka v přírodě
Fotografie: Pexels

Jezte potraviny bohaté na vlákninu. Rozpustná a viskózní vláknina na sebe váže vodu a tvoří hustý gel, který pomáhá vašich střevům plnit jejich funkci. Tento gel výrazně zpomalí pohyb potravy trávicím systémem, to znamená, že se budete cítit déle sytí a nebudete mít tak velkou chuť k jídlu, zvláště na nezdravé svačinky v podobě rychlých občerstvení.

Choďte na procházky

Přestože je v případě tuku na břiše změna v jídelníčku nezbytná, důležitý je také pohyb. Pokud nejste zrovna milovníky posiloven nebo skupinových cvičení, vůbec to nevadí. K podpoře hubnutí a odstranění tuku na břiše vám totiž bude stačit obyčejná chůze, jak uvádí Alissa Palladino. Chůze je cvičení střední intenzity, které snadno začleníte do vašeho každodenního života.

Častější chůze, to znamená nejen ta nezbytná k přesunu do práce, na nákup a domů, ale pravidelné procházky, vám pomohou zhubnout břišní tuk, stejně jako poskytnou spoustu dalších zdravotních výhod. Ve skutečnosti po 1,5 km chůze spálíte asi 100 kalorií. V kombinaci s vyváženou stravou můžete v nejbližší době očekávat pozitivní výsledky. O chůzi jako o nejlepší formě cvičení jsme již psali na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]