Zbavit se nevzhledného břišního tuku lze i bez pravidelného pocení v posilovně

ženské břicho
Fotografie: Freepik

Břišní tuk patří mezi největší nepřítele mnoha lidí. Abyste se jej však zbavili, nemusíte každý den dřít v posilovně. Postačí vám dodržovat tyto tipy.

Nahromaděný tuk v oblasti břicha je problém, se kterým se setkává čím dál více lidí. Ačkoliv jeho příčiny mohou být různé, včetně nedostatku pohybu nebo nezdravé stravy, existují obecné tipy, které vám jej pomohou odbourat – a to dokonce bez návštěvy posilovny. Cvičení je samozřejmě důležité, ale pokud nebudete dodržovat tyto zásady, pravděpodobně nikdy nezískáte takové výsledky, po kterých tolik toužíte. Níže se proto můžete seznámit se 7 nejdůležitějšími z nich. Více prozradila lékařka Atli Arnarson.

Nevyhýbejte se všem tukům

Ačkoliv je při hubnutí důležité, abyste se vyhýbali nasyceným tukům a zpracovaným výrobkům, neměli byste zapomínat na jejich zdravé příbuzné. Jsou to totiž právě dobré tuky, které vaše tělo potřebuje, aby mohlo spalovat přebytečné kalorie a fungovalo tak, jak má. Získat je můžete především z avokáda, ořechů, semínek, olivového oleje.

Vyhněte se nízkokalorickým potravinám

Pokud pijete nízkokalorické nápoje v domnění, že jsou pro vás dobré, protože neobsahují žádné kalorie, bohužel se mýlíte. Jsou totiž plné umělých sladidel, zejména aspartamu, který při častější konzumaci způsobuje metabolické problémy, které nakonec vedou k nežádoucímu přibývání na váze. Zaměňte je proto raději za zelený čaj.

Fotografie: Pexels

Jezte dostatek hořčíku

Hořčík je nezbytný minerál, který pomáhá regulovat hladinu inzulínu a cukru v krvi, což je pro odbourávání přebytečných tuků nezbytné. Pokud si chcete zajistit jeho dostatek, začněte konzumovat potraviny, jako jsou zejména banány a zelená listová zelenina. V opačném případě si jej můžete zakoupit jako doplněk stravy.

Deprese a špatná nálada

Deprese a špatná nálada mohou mít bohužel vliv na vaše fyzické zdraví. Mnoho odborníků tvrdí, že pokud se člověk cítí na dně nebo je neustále smutný, má tendenci častěji konzumovat nezdravé potraviny plné cukru a trávit svůj čas v posteli. Pokud se tedy chcete zbavit přebytečného tuku na břiše, je důležité, abyste si udrželi svou motivaci a nezapomínali věnovat se činnostem, které vám dělají radost.

Stres a přílišné napětí

Stejně jako deprese může mít na vaší postavu vliv také stres a přílišné napětí. V takovém případě se člověk uchyluje k přejídání, a to i když nemá hlad. Jde také o časté příčiny vedoucí ke zvýšení hladiny kortizolu, což je hormon, který podporuje tvorbu tuku v těle. Pokud tedy chcete získat svou vysněnou postavu, jakmile na vás přijde úzkost a přílišný stres, zkuste si zameditovat nebo cvičte jógu.

Nedostatek odpočinku

Mnoho studií prokázalo, že lidé, kteří spí méně než 5 hodin denně, mají o 30 % vyšší pravděpodobnost, že následující den zkonzumují více kalorií, než lidé, kteří spí alespoň 7 hodin. Nespavost je však obecně problém, který poškozuje vaše zdraví, a to jak biologicky, tak i psychicky. Pokud tedy chcete získat co nejlepší výsledky a zbavit se veškerého přebytečného tuk, věnujte svému odpočinku dostatek času.

Nepřehánějte to s alkoholem

Ačkoliv může být mírná konzumace alkoholu (jedna sklenička vína denně) při hubnutí skutečně prospěšná, pokud je ho příliš, nevěstí to nic dobrého. V důsledku se totiž člověk může potýkat s řadou problémů, a to jak s přibýváním na váze, tak i vyšším rizikem vzniku srdečních chorob, jako je infarkt či mozková mrtvice.

Zdroj: Healthline, Healthline