Bolest v krku bude minulostí díky použití medu, citronu a cibule

Pokud vás trápí bolest v krku, tak můžete zamířit do lékárny, nebo lze zvolit některou z přírodních metod. Ty doporučujeme, jelikož jsou zcela bez chemie, jsou levnější a jsou také v mnoha případech účinnější. Jasně ukazují, že přírodní léčba má i v této moderní době své nezastupitelné místo. Podívejte se s námi, co bolesti vyřeší.

Jablečný ocet

Je znám pro své antibakteriální účinky. Proto se hodí i když vás trápí bolest v krku. Použití je velmi jednoduché. Stačí když smícháte jablečný ocet s trochou vody a tuto směs budete několikrát denně kloktat. Brzy přijde úleva.

Citron a bylinky

I tudy vede cesta, jak na bolest v krku. Použijte citronovou šťávu, kterou smíchejte s trochou vody. Přidat můžete i šalvěj nebo bazalku. Takto vytvoříte přírodní kloktadlo, které doporučíme používat minimálně třikrát denně.

Cibule

I tato naprosto obyčejná potravina za pár korun pomáhá při bolesti v krku. Ideální je získat z ní šťávu, kterou následně nalijete do čaje a ten budete v průběhu dne pít. Pokud by vám nechutnal, zlepšete si chuť cibule trochou medu.

Hřebíček

Je spojován hlavně s Vánoci, jelikož váš domov příjemně provoní. Když nechcete být na svátky nemocní, stačí ho pravidelně užívat. Přidávejte ho do čaje, který budete pít. A velmi brzy bude po bolestech.

Kurkuma

Exotické koření nejenom skvěle dochutí jakékoliv jídlo, ale je i skvělou volbou, pokud vás trápí bolest v krku. Doporučujeme ji přidávat do čaje, v létě do klasických nápojů. V případě potřeby můžete dochutit kvalitním medem.

Propolis

Je znám jako velmi silný přírodní dezinfekční prostředek, který z vašeho krku eliminuje vše, co zde nemá být. Ideální použití je opět do čaje, třeba s trochou medu a citronu, pro zajištění lepší chuti.

Skořice

I ta se pro svou vůni váže k vánočním svátkům. Jestliže cítíte, že na vás jde nachlazení, ihned ji přidejte do svého jídla a nápojů. Klidně se může dobře vyjímat třeba i ve svařeném vínu, nebo ve vánočním punči. Zde ale pozor na množství alkoholu.