Lázeň s jablečným octem ocení nejen nohy, ale i celý organismus

Nohy každý z nás denně potřebuje ke všem nezbytným aktivitám. Často si ani neuvědomujeme, jak je namáháme a jak musí být po celém dni unavené. Naše chodidla jsou však v naší kosmetické péči často velmi zanedbávána a nevěnujeme jim dostatečnou pozornost. To s sebou nese nepříjemné následky a nejde jen o únavu nohou.

Objevit se může také zápach, suchá kůže, mozoly nebo kvasinkové infekce. Prevencí těchto problémů je pravidelná péče o chodidla, která bude příjemná nejen pro vaše nohy, ale dovolí zrelaxovat i celému vašemu tělu.

Ulevte unaveným chodidlům

Zejména po zimě, kdy byly naše nohy celý den zavřeny v botách, je dobré dopřát jim pořádnou péči a připravit je na letní dny. Není třeba chodit na pedikúru nebo kupovat drahé krémy a spreje. Veškerou péči o vaše nohy si snadno zajistíte v domácím prostředí s pomocí několika ingrediencí.

Nejlepším spojencem v tomto ohledu může být právě jablečný ocet. Dnes vám ukážeme návod, jak z něj vytvořit relaxační koupel pro nohy. Co budete na tuto koupel potřebovat? Nic víc než dva šálky jablečného octa a kbelík horké vody.

Koupel, která vás osvěží

Pohodlně se usaďte a připravte si lázeň tak, že smícháte horkou vodu s jablečným octem. Potom do ní ponořte nohy asi na dvacet minut. Užijte si tento čas relaxace a klidu, který tato lázeň poskytuje, a odpočívejte. Zavřete oči a myslete na příjemné věci, starosti hoďte za hlavu.

Jakmile uplyne dvacet minut, vezměte si pemzu a pomocí ní odstraňte přebytečnou ztvrdlou kůži. Díky lázni půjde snadno dolů a nijak si neublížíte. Poté nohy osušte a nezapomeňte je ošetřit také vhodným hydratačním krémem. Lázeň si dopřejte jednou týdně jako odměnu za všechnu práci, kterou musíte zvládat.

Účinný lék na kožní potíže

Proč vám prospěje právě jablečný ocet? Ten obsahuje zdravé živiny, které poskytují mnoho zdravotních výhod nejen pro nohy, ale pro celé tělo. Vyrábí se ze zkvašených jablek a rozhodně by neměl chybět v žádné domácnosti. Hodí se totiž nejen na vaření, ale také k léčbě mnoha neduhů.

Jablečný ocet se běžně používá při kožních potížích jako je včelí bodnutí, bolesti svalů, plíseň, kuří oka, bradavice nebo zápach nohou. Má silné dezinfekční účinky, které prospějí i vašim chodidlům.

Síla v boji proti bakteriím

Jablečný ocet se ale také rozhodně vyplatí přidávat do jídel a pravidelně jej konzumovat. Kromě kyseliny octové také obsahuje vodu, enzymy, stopová množství dalších kyselin, ale také v sobě ukrývá řadu vitamínů a důležitých minerálů. Právě tuto nálož vitamínů se hodí mít vždy po ruce.

Jablečný ocet je také silné antibakteriální a má podobné účinky jako antibiotika – efektivně tedy ničí bakterie v těle a posiluje imunitu. Některé vědecké studie také potvrzují, že konzumace jablečného octa má pozitivní vliv na hladinu krevního cukru a výši krevního tlaku.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]