Banánová lahoda ve formě nočního koktejlu rozpustí podkožní tuk v rekordním čase

Fotografie: Katrin Gilger / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Konzumace tohoto lahodného nápoje před spaním vám pomůže snadněji usnout a podpořit regeneraci těla. Jeho příprava je přitom velmi jednoduchá.  

Banánový koktejl se skořicí podle tohoto receptu výrazně zlepšuje kvalitu spánku, zdraví a duševní i fyzickou pohodu, což je důležité zejména pro děti. Konzumovat by ho však měli i dospělí, neboť v současné době je nespavost jedním z nejčastějších problémů vůbec – a pokud se neřeší, může se závažně podepsat na vašem zdraví, včetně zvýšení rizika rakoviny nebo kardiovaskulárních onemocnění, říká doktorka Katey Davidson.

Skvělé účinky banánu a skořice

Abyste byli zdraví, nestačí spát pouze 7 až 9 hodin, ale také dbát na samotnou kvalitu spánku – pokud se totiž trávicí trakt ani srdce nemohou před spánkem uklidnit, odpočinek vám nebude nic moc platný. Banány však obsahují bohaté množství aminokyselin, z nichž nejdůležitější je tryptofan, jenž reguluje hladinu serotoninu, hlavní látky pro klidnější spánek. Jeho konzumace vám proto dokáže zlepšit náladu a snížit chuť k jídlu, přičemž ve večerních hodinách skvěle uklidní tělo.

Skořice je naproti tomu bohatá na esenciální oleje, jako je eugenol a fenylpropanoid. Jedná se o účinné chemické sloučeniny, které dodávají tomuto koření charakteristické aroma a také schopnost zlepšit krevní oběh a trávení. Kombinace těchto dvou potravin vám proto pomůže snadněji usnout a zrelaxovat tělo, aby mohlo načerpat sílu do dalšího dne.

Nápoje s mlékem nabízejí svou podporu lepšího spánku a relaxace. Je mezi nimi jahodové i matcha mléko

Příprava banánovo-skořicového nápoje

K přípravě tohoto jedinečného nápoje pro lepší spánek budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 banán,
  • 1 litr vody,
  • 1 polévkovou lžíci skořice.
skořice
Fotografie: Pixabay

Samotná příprava vypadá následovně:

  • Nejprve si připravte litr vody, postavte ji na sporák a přiveďte k varu. Teprve poté do ní vložte nakrájený banán a nechte ho vařit 10 minut.
  • Jakmile tato doba uplyne, směs odstavte a nechte ji trochu vychladnout. Poté ji přes sítko nalijte do čajového šálku, přidejte skořici, zamíchejte a vypijte.
  • Dobrou chuť!

Je velmi důležité, abyste nápoj vypili asi hodinu před spaním a poté už nic nejedli. Zpočátku vás totiž oživí, neboť se vaše tělo začne čistit a trávicí trakt zpracuje všechno jídlo, které jste během dne snědli.

Zdroj: Healthline