Zlaté mléko pomůže detoxikovat organismus a zlepšit tím zdraví

Už jste někdy zkoušeli „zlaté mléko“? Příprava je jednoduchá. Do hrnku mléka přidejte lžičku kurkumy. Pokud tento nápoj vypijete před spaním, s vaším tělem se stanou hotové zázraky. Zatímco bude tělo odpočívat, nápoj bude ve vašem těle pracovat. Pokud ho budete pít denně, posílí imunitní systém, pročistí vám játra. Připravili jsme si pro vás seznam benefitů, které vám přinese šálek mléka s kurkumou před spaním.

Detox pro vaše játra

Je dokázáno, že kurkuma má příznivé účinky na játra. Vaše tělo krásně vyčistí a odstraní nepotřebné škodliviny. Zabrání shromažďování mastných kyselin v játrech. Kurkumové mléko nastartuje čistící schopnosti vašich jater. Budou lépe zpracovávat snědené potraviny a snadněji vaše tělo zbaví toho, co do něj nepatří. Díky hrníčku mléka s kurkumou před spaním krásně očistíte své tělo.

Další skvělou funkcí tohoto super nápoje je to, že působí protizánětlivě. Hlavní složkou kurkumy je tzv. kurkumin. Ten je skvělý nejen v boji proti běžným zánětům. Pomůže vám také v boji proti vážnějším potížím, například při

  • artróze
  • Crohnově chorobě
  • zánětu slinivky břišní

Po vypití zlatého mléka se kurkumin obsažený v nápoji pustí do boje. Zablokuje přesně ty enzymy, které ve vašem těle způsobují nepříjemné záněty. Ty pak začnou ustupovat. Zlatým mlékem můžete podpořit léčbu, kterou vám předepsal doktor.

Posílíte svou imunitu

Díky kurkumě vaše tělo dostane antibakteriální injekci. Studie prokázaly, že kurkuma obsahuje živiny, které bojují proti bakteriím, virům a plísním. Bolí vás v krku? Nastydli jste? Nasaďte kurkumu. Konzumací tohoto koření své tělo posílíte a snížíte tak riziko vzniku rakoviny.

Funguje jako silný antioxidant. Redukuje zhoubné bujení uvnitř buněk, které často vede až ke vzniku rakoviny. Nejen že funguje jako prevence proti rakovině, může vám pomoci i v boji proti ní. Zabíjí totiž rakovinné buňky a zastavuje tvorbu tumorů.

Zhubněte s kurkumou

Nejen, že kurkuma nastartuje váš metabolismus. Urychluje i vaše trávení. Co lepšího si tedy dát před spaním než koktejl, který urychlí spalování, zatímco vy budete spát? A to ještě není vše. Studie odhalily, že pokud budete kurkumu konzumovat pravidelně, zabráníte tak ukládání tuku v těle. Z kurkumy se stane váš spojenec při boji v nadváhou!

Zlaté mléko toho umí ještě víc. Věděli jste, že kurkuma chrání vaše srdce? Zabraňuje uvolňování cytokinů do vašeho těla. Cytokiny jsou látky, které způsobují záněty a kardiovaskulární onemocnění. Pokud vypijete tento zázračný nápoj každý den před spaním, snížíte tak riziko srdečních onemocnění a problémů. A na závěr – vědci prokázali, že kurkuma je skvělá i pro váš mozek. Podporuje jeho funkci a snižuje riziko vzniku degenerativních onemocnění jako je například Alzheimer.

Fotografie: Pixabay, Freepik