Máte neklidný spánek? Zkuste tyto potraviny…

Klidný a nerušený spánek začíná být vzácností. Stres, veškeré technologie, nadmíra práce, nezdravý životní styl, nedbalý pitný režim, nevhodná strava. To vše vede k tomu, že lidé mají mnoho zdravotních problémů, včetně potíží s usínáním či spánkem samotným.

Jdete si lehnout, cítíte únavu a ne a ne usnout? Případně se budíte a ráno se necítíte vůbec svěží a odpočatí? Nedostatek spánku se podepíše na podrážděnosti, výsledkem mohou být i špatné mezilidské vztahy. A to vše jen kvůli tomu, že se nemůžete pořádně vyspat. Máte dokonalou a útulnou ložnici, nový kvalitní rošt i matraci včetně ložního prádla. Vyvětráno a vše nasvědčuje tomu, že byste měli spát jako Šípková Růženka? Přesto máte potíže? Zkuste se zaměřit na stravu. Některé potraviny se před spaním prostě konzumovat nevyplácí. A naopak jsou takové, které vám se spánkem pomohou. Které to jsou?

Med a Himalájská sůl

Himalájská sůl dokáže pozitivně ovlivnit hladinu serotoninu přičemž součastně stabilizuje hladinu melatoninu, což je hormon ovlivňující kvalitu spánku (hormon tmy a spánku). Smíchejte 5 lžiček surového medu s jednou lžíci Himalájské soli a skladujte ve skleničce v lednici. Před spánkem si dejte trochu směsi pod jazyk a nechte rozpustit.

Šálek třešňové šťávy

Šťáva z třešní je další možnost, jak si zajistit lepší spánek. Tato šťáva totiž obsahuje tryptofan (esenciální aminokyselina), která se přemění na serotonin a následně na melatonin. Melatonin udržuje denní a noční cyklus v rovnováze, jakmile se hladina melatoninu sníží, cítíme únavu a potřebu spánku. Dejte si skleničku třešňové šťávy, která navíc i výtečně chutná a těšte se, že se konečně vyspíte.

Bylinkový čaj

Bylinek, které pomáhají s kvalitou spánku, je mnoho. Patří sem například kozlík lékařský, meduňka, třezalka, levandule, mučenka. Stačí si jen vybrat. Sáhnout můžete i po bylinkové směsi.

Banán

Banány jsou jednak plné vitamínů, ale nachází se v nich i tryptofan a další látky ovlivňující kvalitu spánku. Dejte si půl hodiny před spánkem banán a vaše tělo se uvolní, relaxuje. Bude se vám hned lépe usínat.

Obrázek: pixabay.com