Toto potřebují bolavá záda jako sůl: 2 hlavní cviky, které odstraní nepohodlí a vrátí pohyblivost

Fotografie: Depositphotos

Bolesti zad mohou být značně omezující a mohou ovlivnit kvalitu vašeho života. Moderní životní styl, který často zahrnuje dlouhodobé sezení a nedostatek pohybu, může přispět ke vzniku bolestí zad.

Naštěstí existuje několik účinných cviků, které mohou pomoci posílit svaly, zlepšit držení těla a redukovat bolesti zad. Již po třetím tréninku podle tohoto schématu pocítíte, jak se vaše tělo stalo poddajným a svaly zesílily. Budete klidněji spát a během spánku se lépe zotavovat, vyčistíte si hlavu a budete snáze řešit každodenní problémy. Brzy si s radostí uvědomíte, že vás již nebolí záda. Veškeré bolesti, které se dříve objevovaly v oblasti dolní části zad a krku, zmizí, říká doktor Gregory Minnis. Nevěřil jsem tomu, dokud jsem to sám nevyzkoušel.

1. Relaxační pozice

Sedněte si se zkříženýma nohama a vnímejte, jak se vaše páteř uvolňuje a prodlužuje. Můžete se mírně protáhnout nahoru a opřít se o zkřížené nohy. V této pozici seďte několik minut a dýchejte co nejhlouběji a nejrovnoměrněji. Pomůže vám to naladit se na efektivní cvičení a snížit hladinu stresu.

2. Předklon

Posaďte se s nohama nataženýma před sebou. Pomalu dosáhněte na špičky prstů u nohou. Zdůrazněte protažení a zároveň vydechněte – v tomto okamžiku budou šlachy a svaly na nohou poddajnější pro maximální protažení. Toto opakujte 5krát.

3. Dětská pozice

Klekněte si na kolena na šířku ramen a ruce držte za trupem. Pomalu se předkloňte a hlavu spusťte úplně dolů. V této uvolněné pozici strávíte s přestávkami 3–4 minuty, zhluboka a rovnoměrně dýchejte, vnímejte, jak záda odpočívají.

cvičení jógy
Fotografie: Freepik

Špatná poloha během spánku může být příčinou řady problémů. Která je pro vás ta nejlepší?

4. Twisty

Položte pravou ruku na levé koleno. Levou ruku zafixujte za trup a pomalu se otáčejte doleva. Spolu s tělem otočte i hlavu – podívejte se doleva. Dýchejte co nejhlouběji. Pomalu se vraťte do výchozí polohy, vnímejte protažení šikmých a bočních břišních a stehenních svalů. Totéž opakujte s pravou nohou.

5. Pozice bohyně

Lehněte si na záda, pokrčte kolena a přitáhněte chodidla k sobě. Ruce držte volně podél těla. Rovnoměrně dýchejte, snažte se protáhnout vnitřní stehenní svaly a procítit je. V této pozici setrvejte tak dlouho, jak je vám to příjemné – stačí 2 minuty.

6. Nohy na stěně

Zvedněte rovné nohy a položte je na zeď. Uvolněte trup a paže. V této poloze setrvejte 3 minuty a dýchejte s plným hrudníkem. Snažte se od sebe odstrčit všechny nepotřebné myšlenky, vnímejte, jak vaše napjatá záda a nohy odpočívají.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]