Zhubněte chůzí po kolenou: Cvičení, které je již po staletí užívání v čínské tradiční medicíně

Fotografie: Depositphotos

Tradiční čínská medicína je plná nevšedních metod, které jsou však téměř v každém případě velmi účinné. Vyzkoušejte i chůzi po kolenou.

Chůze po kolenou je vhodná pro naprosto všechny z nás. Tato účinná metoda s kořeny v čínské tradiční medicíně si získala oblíbenost především pro její tendenci vyléčit téměř každý problém, včetně nadváhy, nebo dokonce bolavých kloubů. Pokud i vy chcete prospět svému zdraví a vyzkoušet něco nového, níže se můžete seznámit s tím, jak chůzi po kolenou správně provést.

Metoda určená pro každého z nás

Tuto účinnou čínskou metodu mohou skutečně vyzkoušet i ti, kdo neustále trpí bolestmi kolen a kloubů. Podle odborníků je totiž tato bolest ve většině případů způsobena vlivem sedavého a neaktivního způsobu života, kvůli kterému se pacienti často potýkají s atrofií svalů zad, nohou a páteře. Chůze po kolenou však proti těmto problémům účinně bojuje, a proto dokáže bolavá kolena paradoxně léčit. To samozřejmě není vše.

Chůze po kolenou pomáhá také při problémech s ledvinami a játry. To především proto, že na kolenou máme určité body, které jsou propojeny s některými vnitřními orgány, a právě tímto cvičením je možné tyto orgány stimulovat. Čínská tradiční medicína proto uznává tuto starodávnou praktiku jako lék na téměř každou nemoc a bolest těla.

Jak chůzi po kolenou provést správně

Chůze po kolenou je cvičení, které přináší řadu benefitů, a to i ve srovnání s mnoha jinými formami cvičení. Pokud však chcete získat viditelné výsledky co nejdříve, měli byste ho provádět každý den, a to po dobu minimálně 15 až 20 minut. Nyní se podívejte na správný postup, jak toto starobylé cvičení z čínské tradiční medicíny provádět:

  • Nejprve si připravte na zem měkkou deku, abyste hned napoprvé nevyvíjeli na kolena příliš velký tlak.
  • Klekněte si na zem a opírejte se pouze o kolena, nepřidržujte se rukama, prostě se soustřeďte na cvičení a vnímejte tlak, který vstupuje do vašich kolen.
  • Nyní se začněte pohybovat dopředu, ovšem pomalu a kontrolovaně, aby se vám nic nestalo.
  • Takto pokračujte dalších 15 až 20 minut, přičemž se pokuste nepřekročit hranici vaší měkké podložky nebo deky. Pokud by vás kolena začala během cvičení příliš bolet, raději si dejte pauzu a pokračujte druhý den.
Fotografie: Pexels

Zpočátku můžete během tohoto cvičení pociťovat mírnou bolest kvůli přetížení kolenních kloubů, ovšem jakmile budou vaše svaly na nohou dostatečně silné, veškerá bolest zmizí. Pro ty výhody, které chůze po kolenou přináší, to opravdu stojí za to to nevzdat. Při každodenní rutině pak můžete nejen zhubnout, ale také zlepšit svůj zrak a stimulovat důležité orgány, vašich jater, ledvin a střev.

Zdroj: Healthline, Fithacker