Efektivní nástroje na boj se spodním bříškem u žen

Fotografie: Freepik

Spodní bříško trápí mnoho žen, přestože mají dojem, že toho moc nesní a pravidelně cvičí. A i když se ženám podaří zredukovat nějaké nechtěné kilogramy, bříško zůstává, jako věrný pes.

Pokud byly vyloučeny veškeré možné zdravotní důvody (včetně hormonální nerovnováhy), pak nezbývá, než se obrnit trpělivostí a vydržet. U některých žen je tento problém běh na dlouhou trať. Pouhým cvičením bříška byste nadělaly více škody, než užitku. Cvičit je nutné celé tělo, zejména střed těla a zařazovat kardio cvičení. Více o tom v dnešním článku.

I když se ženě podaří zhubnout, neznamená to, že stále nemá nějaká % tuku navíc. Jestliže jde však o hubenou ženu a skutečně nejde o zdravotní problém, hrají roli i genetické predispozice (nesouměrné rozložení břišních svalů). Více než prováděné konkrétní cviky, je důležitá správná technika. Na internetu určitě najdete mnoho cviků, které se zaměřují na spodní bříško.

Fotografie: Pixabay

Většina lidí to slyší jen nerada, ale není cvik, jako cvik. Nedobře prováděné cviky mohou zasáhnout zcela jinou svalovou skupinu, než na kterou původně cílíte. S vhodnými cviky je tedy vhodné obrátit se na někoho, kdo zná anatomii těla (instruktor/trenér) a poradí vám. Co se spodního bříška týče, hraje klíčovou roli při prováděných cvicích sklon pánve.

Umět zapojit při cvičení spodní bříško, je velmi obtížné. Samozřejmě vedle posilování (celého těla včetně bříška) a pravidelného kardia, hraje klíčovou roli i strava. Můžete cvičit jako blázni, ale bez dodržení správného jídelníčku se spodního bříška nezbavíte. Abyste se zbavili spodního břicha:

  • musíte dodržovat jídelníček – velmi důležitá je pravidelnost v jídle a kvalitní (hodnotný) obsah stravy

  • cvičit pravidelně – nejúčinnější je na spalování tuků jakákoli aerobní aktivita, která podporuje činnost kardiovaskulárního systému

  • zaměřit se při cvičení/posilování na správnou techniku cviků

Spodní bříško může být někdy problém ochablých zádových svalů a nesprávného držení těla, nezaměřujte se tedy pouze na cvičení břicha, ale celého těla, zejména na střed těla, svaly spodních zad i další. Posilovací cvičení vám sice tolik nepomůže s pálením kalorií, ale je vhodné především na zpevnění a vytvarování břišních svalů.