6 předem připravených jídel, které vám ušetří v týdnu spoustu času

Možná jste už přemýšleli o tom, že se začnete zdravěji stravovat a snad i dietněji. Jenže pak se zdržíte cestou do nebo z práce, dostaví se hlad a útok na plné regály potravin je tady. Lákavých jídel existuje spousta. V tuto chvíli člověk nejméně přemýšlí nad tím, zda jde o vhodnou potravinu. Řekne si, že se svět pro jednou nezboří.

Jenže takových jednou je víckrát a může to kazit veškerou vaší snahu. Proto je lepší připravit si jídlo předem. Ušetříte si tak čas ráno chystáním snídaně i odpoledne přípravou oběda či dokonce večeře, býváte-li dlouho v práci.

Vydatná snídaně – bílkoviny

Ideálním příkladem předem připravené snídaně, plné bílkovin mohou být vaječné muffiny. Zbylo vám v neděli od oběda kuře? Pak ho oberte, nakrájejte na drobné kousíčky a přidejte k vejcím společně s troškou nastrouhaného sýra, zeleninou, solí a bylinkami. Vaječné muffiny lze připravit i na sladký způsob. Stačí přidat tvaroh, ovoce a trochu medu. V lednici vám vydrží až 3 dny.

Snídaňová krabička

Krabička rozdělená na sekce umožňuje připravit předem jídlo, aniž by se vše splácalo dohromady. Můžete si tak do jednotlivých přihrádek nachytat cokoliv. Ovoce, zeleninu, oříšky, semínka, jogurt či tvaroh, ale i vejce, kvalitní šunku, pečivo. Předem připravená snídaně, svačinka, oběd či večeře vám pomohou získat kontrolu nad svým jídelníčkem včetně množství jídla.

Chia pudink

Chia pudink může být skvělou snídaní, ale i svačinkou. Stačí do vašeho oblíbeného mléka (mandlové, kokosové, ovesné, rýžové) přimíchat med či javorový sirup, chia semínka a nechat přes noc stát. Semínka jsou plná vlákniny, bílkovin a dalších živin. Takovýto pudink lze na závěr dochutit ovocem nebo čokoládovými hoblinkami. Večer připravíte a ráno máte vystaráno.

Krabička jako od Starbucks

Krabičku plnou bílkovin a vitamínů si můžete připravit i doma. Není potřeba platit za hotové výrobky. Stačí do ní dát celerové tyčinky, jablíčko, hroznové víno, salátovou okurku, plátek tvrdého sýra, vajíčko a kelímek s oříškovým máslem.

Kuřecí prsa, rýže a zelenina

Kuřecí prsa jsou vděčnou potravinou. Ukuchtit se dají na mnoho způsobů a hlavně rychle. Připravte si pečená kuřecí prsa na bylinkách, přidejte do krabičky dušenou brokolici, mrkev a rýži – celé to posypte lněnými semínky a můžete se těšit, až si následující den pochutnáte.

Grilovaná nebo pečená zelenina

Grilovaná zelenina je velmi chutná. Nemáte-li možnost zeleninu grilovat, stačí ji vyložit na pekáček, posypat kořením, bylinkami a krátce zapéci. Aby neztratila mnoho vitamínů a zůstala krásně křupavá. K zelenině si uvařte quinou (zdroj bílkovin) a celé pokapejte jogurtovým dipem.

Obrázek: pixabay.com