Zdravá kuřecí sekaná – pouze ze dvou ingrediencí

V posledních pár měsících mě čím dál více zajímají zdravé recepty, které neohrožují váhu a navíc i chutnají. Jedním z takových je i kuřecí sekaná, kde potřebujete pouze dvě hlavní ingredience: kuřecí prsa a vejce. Ostatní přísady jsou pouze dochucovadla.

Musím říci, že výtečně chutná teplá i studená. Hodí se jako hlavní jídlo k bramborám se zeleninovou oblohou nebo kyselou okurkou. Ovšem stejně tak výtečně se hodí i k dušenému zelí nebo jako studené občerstvení na obloženou mísu. Protože se u nás kuřecí maso konzumuje poměrně často, hledám různé způsoby, jak jej připravit bez smažení či použití mouky. Nebudu vás už tedy napínat a jdeme přímo na recept.

Potřebné ingredience

  • 500g kuřecích prsíček
  • 3 vejce
  • Sůl
  • Pepř
  • Sušený česnek (může být i čerstvý)
  • Majoránka

Kuřecí sekaná – postup přípravy

Kuřecí prsa pomeleme a přidáme i další ingredience. Koření si může dát každý podle toho, co preferuje. Kadeřavou petržel, pažitku, bazalku apod. Vytvoříme tuhou hmotu. Buď vyválíme dvě menší šišky a vložíme na vymaštěný pekáček nebo lze upéci ve formě. Já jsem zvolila formu – může být i srnčí hřbet.

Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 200 stupňů cca 35 minut – dokud se nám nahoře neutvoří nazlátlý povrch. Krátce po vyjmutí se dá krájet a nedrolí se.kuřecí

Náš tip:

Studené pohoštění – nakrájené plátky kuřecí sekané vyskládejte na talířek, přidejte sýr, zeleninu a šikmo krájené bagetky. A jaké víno k takovému občerstvení podat návštěvě? K drůbeži se hodí svěží a lehká bílá vína případně mladá červená: Modrý Portugal či Sauvignon.

Dietní oběd – Nakrájejte si čerstvou zeleninu jako přílohu a místo brambor si připravte pyré z květáku a brokolice. Květák i brokolici vařte v mírně osolené vodě do změknutí. Poté přidejte oříšek másla a rozmačkejte vidličkou nebo šťouchačkou na bramborovou kaši. Pyré posypte pažitkou či petrželkou. Přejeme vám dobrou chuť.

Obrázek: pixabay.com