6 důvodů proč jíst kešu oříšky

Kešu oříšky jsou vhodným doplňkem dietní stravy, neboť obsahují malé množství tuku. Navíc jsou velmi chutné, jsou charakteristické ledvinkovitým tvarem a bílou barvou.  U lidí, kteří tyto oříšky konzumují pravidelně, výzkumy potvrdili nižší výskyt infarktu, srdečních cévních onemocnění než u lidí, kteří oříšky nejedí. Jelikož polovina tuku v kešu ořeších je reprezentována mononenasycenými tuky jsou použité v receptech dlouhověkosti.

Jak jsme si již řekli, kešu ořechy ukrývají málo kalorií. Ale pozor obsahuje více sacharidů, tedy na nižší konzumaci by se měli zaměřit diabetici. Kešu ořechy dále obsahují velkou škálu minerálních látek- hořčík, železo, selen, vápník, fosfor, měď, draslík.

KEŠU OŘÍŠKY A POZITIVNÍ VLIV NA ZDRAVÍ

  1. pomáhají při celkové únavě a vyčerpanosti
  2. pomáhají zmírňovat projevy bolestivé menstruace
  3. mají blahodárný vliv na oči, kůži, sliznice
  4. podporuji regeneraci
  5. posilují nervovou soustavu
  6. snižují hladinu LDL cholesterolu v krvi

Lidé, kteří mají problém strávit kešu ořechy nebo semínka mohou je namočit na chvíli do misky s vodou, tak dojde k aktivaci enzymů, tím se stanou lépe stravitelnější.

ALERGIE NA KEŠU OŘEÍŠKY

Přestože kešu ořechy mají velmi prospěšný účinek na naše zdraví, jsou lidé, kterým by jejich konzumace mohla ublížit. Jsou to alergici, jim by mohla konzumace ořechů způsobit velmi závažné potíže.

PŘÍZNAKY ALERGIE

U alergiků je třeba sledovat, jaké potraviny konzumují. Kešu ořechy se totiž přidávají i do zmrzlin, do asijských jídel, či koláčů. Při alergii několik minut po konzumaci může dojít k svědění či brnění kolem úst nebo v nich. K alergické reakci však může u některých jedinců dojít i pouhým dotekem ořechů. Na různých místech se mohou objevit červené, vystupující svědivé skvrny různých velikostí. Mezi další alergické příznaky patří výtok z nosu, svědění v očích, kašel, svědění v horní části úst, astmatický záchvat.

Obrázek: pixabay.com