Tyto potraviny nikdy nesmíte kombinovat s léky. Jedná se o zlozvyk, kterým si 99 % lidí ničí zdraví

Fotografie: ParentingPatch / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Tyto léky a potraviny rozhodně nikdy nekombinujte. Mohly by vám způsobit řadu nebezpečných stavů a ohrozit vaše zdraví.

Některé potraviny a léky není dobré kombinovat, protože by to na vaše zdraví mohlo mít vážné dopady. Velké nebezpečí hrozí zejména těm, kteří již trpí nějakými problémy, jako je například vysoký krevní tlak nebo cholesterol. Obzvláštně dobrý pozor byste si pak měli dávat dle lékaře Alana Cartera i před alkoholem, protože ten může dokonce zvýšit účinky některých výrobků, což by pro slabší jedince mohlo znamenat velká rizika.

Tyto suroviny nikdy nekombinujte

Značné nebezpečí mohou představovat například banány, které obsahují velké množství draslíku. Pokud byste je konzumovali ve velkém a zároveň se potýkali s vysokým krevním tlakem (nebo užívali léky na jeho redukci), mohly by vám způsobit velkou újmu. Je dobré v takovém případě konzumovat ovoce minimálně hodinu po užití prostředku a nejlépe se o tom vždy poradit se svým praktickým lékařem.

Dále mohou mít na vaše zdraví velmi nebezpečný dopad léky na srdce, pokud je budete jíst spolu s pšeničnými otrubami. Ty totiž snižují jejich vstřebávání a účinek by tak byl jen velmi malý. Zároveň není dobré konzumovat v takovém případě ani alkohol, protože by mohl vyvolat vedlejší účinky a navíc i poškození jater či krvácející vředy. Objevit se v takovém případě může dle serveru Healthline i únava a pocity deprese.

V tomto oblíbeném obchodním řetěžci byla nalezena vysoce závadná konzervovaná zelenina

Grapefruit a mléčné výrobky

Grapefruit může ovlivnit léky na cholesterol a krevní tlak, zejména způsob, jakým tělo tyto prostředky vstřebává. Jeho konzumace také nemusí dělat dobře těm, kteří užívají jakékoli léky na alergii nebo dokonce některé typy antikoncepce. Prospěšná nemusí být ve velkém množství ani lékořice, pokud je konzumována s léky na vysoký krevní tlak. Její účinky na lidské zdraví totiž vypadají tak, že snižuje draslík a přispívá k nepravidelnému srdečnímu tepu.

grapefruit a další ovoce
Fotografie: Pexels

Problémy vám mohou způsobit i mléčné výrobky, jež obsahují poměrně velké množství vápníku. Jejich konzumace je nebezpečná zejména v případě, pokud užíváte antibiotika, protože zhoršují jejich vstřebávání. Na ZdravémStravování jsme také psali o tom, které potraviny jsou vhodné při onemocnění štítné žlázy.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]