5 TOP čajů pro rychlé spalování tuků a hubnutí

Čaj je společně s kávou nejznámější nápoj po celém světě. Patří k oblíbeným nápojům, protože jeho příprava není složitá (stačí zalít sypaný čaj nebo pytlík čaje vřelou vodou) počkat, až se vyluhuje a účinné látky se uvolní do vody, pak už si jen čaj vychutnat. Jeho chuť i vůni.

Čaj je lépe pít neslazený a neochucený, ale u některých čajů vůbec nevadí, když si je ještě nějak přilepšíte. Přidat můžete i nějaké koření a bylinky. Pití čajů má řadu zdraví prospěšných účinků. Například snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění, chrání buňky před poškozením, pomáhají s hubnutím. Právě na to se dnes zaměříme. Podíváme se, kterých 5 čajů je nejlepších na hubnutí a rychlé spalování tuků.

Zelený čaj

Zelený čaj je co se hubnutí týče asi ten nejznámější a nejpoužívanější. Tento typ čaje obsahuje katechiny (přírodní antioxidanty), které zrychlují metabolismus, čímž přispívají k spalování tuků. Ze zeleného čaje se používají výtažky do přípravků na hubnutí. Mimo jiné má samozřejmě zelený čaj mnoho přínosů pro lidské zdraví.

Černý čaj

Neméně známý je i černý čaj, který si společně se zdravým a vyváženým jídelníčkem dopřává i královna Alžběta. Tento čaj byl stejně jako ostatní druhy podroben výzkumu, které prokázaly, že černý čaj snižuje tělesnou hmotnost a obvod pasu více, než káva (která je rovněž ze stejné kategorie – kofeinový nápoj).

Čaj Pu-erh

Milovníci tohoto typu kvašeného/fermentovaného černého čínského čaje vychutnává nejraději po jídle. I tento čaj pomáhá s hubnutím. Pu-erh snižuje hladinu cukru a triglyceridů v krvi. Studie prováděné na zvířatech i lidech prokázaly, že i tento čaj pomáhá s hubnutím.

Čaj Oolong

Tento typ čaje prospívá srdci, pokožce a podporuje hubnutí. Oolong čaj obsahuje kofein, flavonoidy, fluorid, theanin, flavonoidy a katechiny. Rovněž zrychluje metabolismus a působí i jako prevence obezity, jelikož potlačuje vznik nových tukových buněk.

Bílý čaj

Léčivé účinky tohoto čaje rovněž byly podrobeny mnoha studiím, které naznačují, že bílý čaj výrazně zlepšuje zdraví dutiny ústní a zabíjí nádorové buňky. Obsah katechinů je srovnatelný se zeleným čajem. I bílý čaj tudíž pomáhá zrychlit metabolismus a spalovat tuky. Ať už pijete čaje protože je máte rádi anebo chcete podpořit hubnutí, je vhodné čaje střídat.

Obrázky:pixabay.com