Akupresura je statisticky nejpřesnější alternativní medicínou. Tlakové body na dlani vás zbaví i migrén

Fotografie: Depositphotos

V akupresuře jsou tlakové body považovány za silně citlivé části těla. Někteří lidé věří, že tlak na tyto body může pomoci zmírnit bolest, nastolit rovnováhu a zlepšit celkové zdraví.

Lidský dotek a masáž tkání mají velký přínos, ale reflexologie a akupresura nejsou dobře prozkoumané praktiky. Ačkoli je stále zapotřebí více vědeckých výzkumů, které by prokázaly uváděné zdravotní přínosy, mnoho lidí se obrací k tlakovým bodům díky jejich omezeným vedlejším účinkům a schopnosti snižovat bolest a podporovat relaxaci. Tato starodávná metoda, jež využívá tlak na specifické body na těle, má potenciál přinést úlevu od různých bolestí a nepohodlí, aniž byste museli sáhnout po lékařských přípravcích, říká doktorka Debra Rose Wilson.

1. Bolest hlavy

Než začnete užívat léky proti bolesti, zkuste si masírovat konečky prstů a střed palce a ukazováčku. Hlavový bod se nachází na špičce palce, ale je potřeba ho pár minut jemně masírovat – bolest postupně odezní.

2. Bolesti krku a zad

Pokud vás trápí bolesti krku a zad, ale nemůžete vstát a protáhnout se, abyste se uvolnili, začněte si masírovat palce. Na nich se nachází body zodpovědné za páteř. Masírujte je, dokud bolest neustoupí. 

3. Nachlazení a chřipka

Pokud pocítíte první příznaky nachlazení, masírujte si bříška prstů kromě toho na palci. Tyto body jsou zodpovědné za čelo a nosní dutinu. Nemoc bude odstraněna v první fázi.
ruka reflexologie
Fotografie: Freepik

4. Nespavost

Pokud nemůžete spát, stiskněte střed palce a masírujte ho na obou rukou po dobu 30 sekund. Zvykněte si toto místo masírovat každý den před spaním. Bude se vám lépe usínat a budete i lépe spát.

5. Trávicí problémy

Tyto body by měly být ovlivněny při zvýšené žaludeční kyselosti, nadýmání a žaludeční nevolnosti. Body žaludku a dvanáctníku se nacházejí kolem palců obou rukou.

6. Menstruační potíže

Pokud vás při menstruaci bolí břicho a močový měchýř, s užíváním léků nespěchejte. Nejprve se pokuste promasírovat si příslušné body, například masírujte body hlavy a genitálií. Hlavový bod je na špičce palce a genitální bod na předloktí. Tato masáž zmírní potíže při menstruaci a pomůže vám se uklidnit.

7. Zlepšení fyzické kondice

Když jste unavení, můžete si pomoci masáží bodu, který se na nachází na prostředku dlaní. Držte dlaně u sebe, poté stiskněte střed dlaně a masírujte. Když se tohoto bodu dotknete, pocítíte uvolnění. Ulevíte si od stresu, únavy a vzteku. Pokud budete tuto masáž provádět pravidelně, můžete se zbavit deprese a strachu.
Zdroj: Healthline