Čaj z bobkového listu a heřmánku posiluje imunitu a má protizánětlivý účinek

Hledáte přírodní přípravek k tomu, aby byla posílena vaše imunita? Nebo byste rádi něco na uklidnění a zahnání nespavosti? Pak jsme připravili něco přímo pro vás. Zapomeňte na drahé náhražky z lékáren. Vyzkoušejte tento přírodní čaj a sami poznáte jeho sílu.

Na co je bobkový list dobrý

Bobkový list nesmí chybět v žádné domácnosti. Používáme ho jako koření do pokrmů, na maso či do polévek. Věděli jste, že má silné protizánětlivé účinky? Pokud vás tedy trápí záněty, měli byste ho začít využívat častěji. Především ty v oblasti kloubů. Na co ještě je bobkový list dobrý?

  • pomáhá regulovat krevní oběh
  • má uklidňující účinky na nervovou soustavu
  • bojuje proti migrénám, bolestem v kříži, krku či ramenou
  • posiluje imunitní systém

To, že náš imunitní systém pro správnou funkci potřebuje vitamíny a minerály jste už určitě slyšeli. Že ho ale můžete podpořit i bobkovým listem, je zřejmě novinka. Obsahuje účinné látky, které fungují jako silné antioxidanty. A tak vaše tělo raz dva zbaví nepříjemných škodlivin, které ho zatěžují. Bobkový list je skvělým spojencem v boji proti chřipce.

Nadrťte či natrhejte lístky a připravte si lahodný čaj. Kromě toho ho můžete klasicky používat v kuchyni při vaření. Bobkový list dokáže uvolnit dýchací cesty. Pokud vás trápí astma nebo alergie, pijte tento čaj pravidelně a uvidíte, že se vám bude lépe dýchat. Pro ještě lepší účinek inhalujte odvar.

Benefity heřmánku

Heřmánek nejen krásně voní a příjemně chutná. Je také silný přírodní antioxidant a dokáže snižovat krevní tlak. Dokonce si umí poradit s příliš vysokou hladinou nezdravého cholesterolu. To jsou hned dva faktory, které způsobují vznik závažných srdečních onemocnění.

Studie 83 pacientů s cukrovkou zjistila, že těm, kteří pili heřmánkový čaj během jídla, se výrazně snížila hladina cholesterolu v krvi v porovnání s těmi, kteří pili jenom vodu. Další studie odhalila, že heřmánek podporuje funkci žaludku a dokáže pomoci při nevolnostech a plynatosti.

Heřmánek má také silné uklidňující účinky. Může pomoci při stresu, nervozitě či neurologických obtížích. Studie prokázaly, že lidé, kteří pijí heřmánkový čaj, mají méně problémů se spánkem a jsou po ránu více odpočatí. Pomáhá relaxovat a uvolnit se. Pokud vás něco trápí, či si připadáte pod tlakem, není nic lepšího než šálek heřmánkového čaje.

Jak připravit nápoj z heřmánku a bobkového listu

Připravte si tři bobkové listy, dvě lžíce heřmánku a jednu lžíci usušené máty. Dále budete potřebovat lžičku medu a 250 ml vody. Bylinky včetně máty dejte do hrnce, zaklopte a nechte vařit na nejnižší teplotě. Přiveďte k varu a po dvou minutách sceďte a nalejte do hrnečku. Přidejte lžičku medu a nechte vychladnout alespoň deset minut. A to je celé. Pro co nejlepší účinky pijte nápoj pravidelně.

Fotografie: Pixabay, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]