10 míst na vašem těle, kde se podepíše stres a bolest, která prozradí, čeho se obáváte

Miliony lidí trpí chronickou bolestí, aniž by si byli vědomi, že jednou z jejích hlavních příčin může být stres. Poslední studie ukazují, že lidé, kteří se potýkají s úzkostí a stresem, omezují svaly, což způsobuje únavu a křeče, bolesti hlavy a další zdravotní problémy.

Stres je přirozená fyzická a duševní reakce na životní zkušenosti. Čas od času prožije stres úplně každý. Zahrnuje například každodenní povinnosti, práci, rodinu, až po závažné životní události, jako je ztráta milované osoby. Krátkodobé stresové situace nepředstavují hrozbu. Hrozbou je dlouhodobý a táhlý stres. Tělo reaguje na stres vyplavením hormonů, které zrychlují tep srdce, dýchání a připravují svaly na reakci. Pokud se tak děje často, může to mít neblahé důsledky na zdraví. Chronický stres může způsobit celou řadu příznaků a ovlivnit tak celkovou pohodu.

Hlava

Bolesti hlavy jsou často výsledkem obav o malé věci v životě a určitých překážek, kterým čelíte. Najděte způsob, jak relaxovat a nemyslet na své každodenní úkoly a problémy.

Krk

Bolest v krku je často spojena s odporem a problémem vyjádřit vlastní pocity. Jakoby nevyřčená slova uvízla v krku.

Ramena

Ramena představují sílu a zodpovědnost. Bolest v ramenou je spojována se strachem projevit dost sil anebo se vyrovnat se zodpovědností.

Horní záda

Ve většině případů je bolest v této oblasti způsobena strachem z lásky nebo pocitem nedocenění. Komunikace je však nejlepším způsobem, jak požádat o pomoc své blízké.

Dolní záda

Bolest v dolní části zad může být způsobena strachem ze ztráty nebo posedlostí penězi. Pamatujte si, že bohatství není klíčem ke štěstí, a tak se snažte najít lásku, radost a zisk nakonec přijde také.

Lokty

Bolest loktů a kloubů všeobecně může být důsledkem nelogické tvrdohlavosti. Nebraňte se změnám a věcem, které se prostě stát mají. Udají se tak či onak.

Ruce

Bolest v rukou je způsobena osamělostí. Snažte se jít ven, setkávat se s novými lidmi, trávit čas na přeplněných místech a navštěvovat přátelé.

Žaludek

Strach, úzkost, obava z nedocenění, selhání a společenského neúspěchu. Bolesti v žaludeční oblasti/žaludeční neuróza mohou signalizovat, že vám velmi záleží na tom, co si o vás ostatní myslí.

Lýtka

Bolest v lýtkách může naznačovat napětí ve vztahu, posedlost a žárlivost. Naučte se důvěřovat svým přátelům a partnerům, relaxujte a odolejte pokušení ovládat lidi. Na druhou stranu, pokud vás někdo nutí ztratit vaší důvěru, je čas odejít sám. Odolejte pokušení měnit druhé lidi, to nelze.

Kotníky

Rušný a hektický životní styl nutí člověka zanedbávat vlastní potřeby a zapomínat na své sny. Je potřeba začít se o sebe více starat a dělat věci, které vás učiní šťastnými.

Obrázky: pixabay.com