Zbavte se chronických problémů s klouby přírodní cestou s pomocí zelí

Chronické bolesti kloubů jsou jedním z častých zdravotních problémů. Tyto bolesti navíc v dnešní době zdaleka netrápí jen starší generaci, potýkají se s nimi i mladí lidé v produktivním věku.

S artrózou či artritidou, dvěma nejběžnějšími nemocemi, které s klouby souvisejí, lze naštěstí bojovat nejen pomocí nejrůznějších přípravků z lékárny, ale rovněž přírodní cestou. Jako účinná zbraň funguje zelí, ze kterého si jednoduchým způsobem můžete připravit léčivý zelný zábal.

Zelí a jeho léčivé účinky

Zelí je velmi zdravou potravinou, která obsahuje celou řadu vitamínů a dalších prospěšných látek. Listy zelí se ale již několik staletí používají i v léčitelství, zejména k léčbě otoků, ekzému, suché a popraskané kůže i vředů.

Díky vysokému obsahu fytonutrientů, antokyanů a glutaminu mají zelné listy rovněž silné protizánětlivé vlastnosti, a jsou tak velmi cenným a přirozeným prostředkem k úlevě od bolesti kloubů na horních i dolních končetinách. Zmírňují i chronická onemocnění kloubů, jako je revmatismus, artritida nebo dna. Kromě toho listy zelí pomáhají zmírňovat také bolesti hlavy a uklidní unavené oči.

Zábal ze zelných listů

Pokud vás trápí bolesti kloubů doprovázené nejrůznějšími otoky či zarudnutím, zkuste si za pomoci zelí připravit jednoduchý zábal, který vám od těchto problémů účinně uleví. Nejprve oddělte horní listy zelí, ty následně vložte do vroucí vody a povařte v hrnci zakrytém pokličkou přibližně dvě minuty. Povařením dojde ke zjemnění listů. Následně listy z vody vyjměte. Bolestivé místo namažte malým množstvím olivového oleje a poté na něj položte list zelí a celé zabalte pomocí gázy.

Posledním krokem je následné zabalení celého místa ještě do potravinové folie. Takto nechte působit alespoň po dobu tří hodin, lépe ale přes noc. Uvidíte, že ráno nebude po nepříjemné bolesti ani památky.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]