Žena si všimla zvláštní skvrny na rtech. Navštívila lékaře, který odhalil onemocnění na poslední chvíli

Fotografie: Depositphotos

Žena podstoupila během prázdnin operaci, která měla být neinvazivní a bezpečná. Ovšem po několika měsících jí byla stanovena vážná diagnóza.

Poté, co se 64leté ženě ze Spojeného království objevila na rtech malá a suchá skvrna, si raději zašla k lékaři. Ačkoli si myslela, že se nejedná o nic závažného, odborníci jí stanovili děsivou diagnózu, kvůli které musela podstoupit mnoho operací. Příčinou jejích problémů přitom bylo podle serveru Webniusy zvětšení rtů, které mělo být neinvazivní, a jak uváděla společnost, „zcela bezpečné“.

Zdánlivě bezpečné zvětšení rtů jí změnilo život

Britka jménem Pauline se během letních prázdnin rozhodla, že si nechá zvětšit rty. Jelikož však nechtěla platit příliš mnoho peněz za chirurgickou operaci, rozhodla se vyzkoušet neobvyklou proceduru, během které jí byla do rtů zavedena kyselina hyaluronová pod velmi vysokým tlakem – tedy bez použití jehel a jiných invazivních způsobů. Přestože však tato metoda byla inzerována jako bezbolestná a neinvazivní, otočila život této ženy naruby.

Po několika týdnech se totiž ženě na rtech objevila léze připomínající opar. Všimla si však, že se rána již dlouhou dobu nehojí, což ji znepokojilo natolik, že se rozhodla poradit se s dermatologem. Ten jí po biopsii a sérii testů stanovil naprosto zdrcující diagnózu – jednalo se o rakovinu rtů, která dle webu MayoClinic může mimo jiné způsobovat také mravenčení, bolest nebo necitlivost rtů či kůže kolem úst.

Žena varuje ostatní před nebezpečím

Poté, co byla ženě diagnostikována rakovina kůže, musela podstoupit složitou operaci. Během té jí chirurgové odstranili spodní ret a část brady, přičemž jej nahradili fragmentem jejího vlastního jazyka. Proces léčby a rekonvalescence byl dlouhý a náročný, ovšem dnes je žena na cestě k uzdravení a snaží se varovat ostatní ženy před zkrášlujícími zákroky a s nimi spojenými riziky, které v obou případech sama vyzkoušela doslova na vlastní kůži. Na webu Zdravé Stravování jsme také dříve psali o tom, co dalšího mohou rty prozradit o vašem zdraví.

Ze zdánlivě obyčejného obědu se vyklubala noční můra. Muž snědl těstoviny, kvůli kterým přišel o nohy

afty v ústech, vředy
Fotografie: Freepik

K situaci se vyjádřilo také mnoho doktorů, kteří taktéž nedoporučují podstupování estetických změn na obličeji pomocí bezjehlových metod. Nejenže neexistuje mnoho údajů, které by svědčily o jejich bezpečnosti, ale také je většinou provádí nezkušení lidé. A jak nyní vyšlo najevo, mohou dokonce vést k nebezpečné rakovině rtů a kůže, která zničila ženě z Velké Británie život. Její příběh je proto varováním pro každého, kdo zvažuje podstoupení jakýchkoli podobných operací.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]