Ze zdánlivě obyčejného obědu se vyklubala noční můra. Muž snědl těstoviny, kvůli kterým přišel o nohy

Fotografie: Abraham / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Student, který neodolal pokušení a snědl zbytky těstovin svého kamaráda, se dostal do vážného problému. Tato neuvážená volba se stala největší chybou jeho života, a to s nečekanými důsledky.

Pokud by vám někdo řekl, že by těstoviny mohly být nebezpečné, pravděpodobně byste to považovali za směšné. V příběhu, který se odehrál v roce 2022 a byl zaznamenán New York Post, se objevil devatenáctiletý hladový student, jenž se rozhodl vyzkoušet zbytky těstovin, které jeho kamarád uložil do lednice. To se ukázalo jako rozhodnutí s fatálními následky. Tento příběh je varováním, jež nám připomíná, že i běžné potraviny mohou skrývat nebezpečí, pokud s nimi nejste opatrní a necháte se zlákat jediným soustem.

Z lákavého oběda k nečekané tragédii

Studentův kamarád si po návštěvě čínské restaurace nechal nedojedené jídlo „na později“, což se stalo lákavým cílem pro hladového studenta. Krátce po konzumaci těchto těstovin začal pociťovat extrémní bolesti v žaludku, zvracení a zimnici. Jeho stav se rychle zhoršil, až se nakonec zhroutil a trpěl bolestí na hrudi a dušností. Tato krize vedla k tragickému zjištění – potřeboval okamžitou lékařskou pomoc.

Několik hodin poté ho jeho spolubydlící nalezl bezvládného ležet na podlaze. Student mu omluvně sdělil, že se po konzumaci těstovin cítil špatně, což byl pouze začátek jeho utrpení. Po probuzení následujícího rána zjistil podivné kožní problémy a byl rychle převezen do nemocnice.

Muž varuje před chybou, kterou běžně dělá mnoho Čechů. Opomenutí opalovacího krému má následky

Na vině bylo očkování

Lékaři brzy diagnostikovali závažnou bakteriální infekci způsobenou Neisseria meningitidis, která může mít podobné příznaky jako sepse. V důsledku této infekce musely být studentovi amputovány obě nohy a několik prstů. Podrobné vyšetření odhalilo, že student nedostal včasné vakcinace proti meningokokům a nebyl dostatečně chráněný. Jeho spolubydlící, který také jedl z kontaminovaných těstovin, měl méně vážné příznaky, což bylo pravděpodobně důsledkem lepšího očkování.

Tento hrozivý příběh nám připomíná, jak důležité je dodržovat preventivní opatření a dbát na správné očkování, které může chránit před závažnými následky. O tom, jak ale může být taková těstovina naopak prospěšná, si můžete přečíst i v našem článku publikovaném na webu ZdravéStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]