Nemoci, které bývají často špatně diagnostikovány. Seznamte se s nimi a nepodceňujte je

Fotografie: Freepik

Odhalit různé nemoci je skutečně složité, takže se často stává, že se to lékařům nepovede a spletou se. Bohužel některé z těchto problémů mohou mít velmi vážné důsledky. Zjistěte, o jaké nemoci se konkrétně jedná a na co si dát pozor při příští návštěvě lékaře.

Všechny tyto čtyři nemoci mohou být velmi nebezpečné v neléčené formě. Pokud se však diagnostikují, je šance na uzdravení většinou velmi vysoká.

Lymská borelióza

Jedním z velmi závažných a často špatně diagnostikovaných onemocnění je právě lymská borelióza. Jejím původcem jsou klíšťata. Po kousnutí od infikovaného jedince většinou zůstane typická stopa, ale může se stát, že si toho nevšimnete.

Typickými příznaky tak jsou bolest svalů, únava a nejasný pocit vyčerpání. Tyto nevýrazné příznaky se totiž dají splést s celou řadou nemocí i běžným vyčerpáním po náročné práci. Pokud však máte podezření, nechte si od lékaře udělat krevní testy.

Syndrom polycystických ovárií

Tato nemoc se týká žen, protože postihuje vaječníky. Opět se většinou neobjevují žádné speciální příznaky. Jakýmsi znamením může být nepravidelný cyklus a přibírání na hmotnosti.

Fotografie: Freepik

Z toho důvodu se rozhodně vyplatí chodit na pravidelné prohlídky ke gynekologovi, který dokáže případný problém s tímto onemocněním odhalit včas. Krevní testy navíc pomohou odhalit, že se nejedná o nic vážnějšího.

Mrtvice

Velmi zákeřnou a vážnou nemocí je mrtvice. Objevuje se totiž poměrně nenápadně a dá se zaměnit za obyčejnou bolest hlavy. Jenže bolesti hlavy se objevují i po vyčerpání, stresu a podobných náročných situacích.

Fotografie: Freepik

Jestli však máte nevysvětlitelnou bolest hlavy spojenou například se závratěmi. V případě, kdy si nejste jistí, co se vám to děje a pociťujete podobné příznaky, rozhodně neváhejte a řekněte si o diagnostiku u lékaře.

Rakovina vaječníků

Velmi zákeřným, tichým a nebezpečným onemocněním, které postihuje především ženy, je rakovina vaječníků. Bývá chybně diagnostikována kvůli svým nejasným projevům. Navíc i při snaze o diagnostiku může dojít k chybě, protože existuje velké množství nejrůznějších původců.

Z toho důvodu jsou nesmírně důležité pravidelné prohlídky na gynekologii. Jejich účelem je především odhalení této zákeřné nemoci, která v neléčené podobě může mít až závažné či fatální následky.