Způsoby, jak vylepšit chuť vody, aby neomrzela – obzvlášť v tomto teplém počasí.

obrázek:thefitnesssnob.com

Jak jistě víte, není lepší a zdravější nápoj než voda. Voda má dlouhý seznam přínosů pro zdraví a pomáhá při hubnutí.

Zde jsou skvělé způsoby, jak vodu vylepšit.

1. Přidejte skořicovou tyčinku

Okořeňte si vodu. Vhoďte do vody (o velikosti jedné skleničky) celou skořicovou tyčinku a nechte takto vodu vařit. Poté vám vznikne koncentrát. Koncentrát můžete míchat se studenou vodou. Voda se skořicovým koncentrátem chutná nejen skvěle, ale bude mít i řadu příznivých přínosů pro zdraví. Může tak pomoci se snížením cukru v krvi a cholesterolu.

2. Přidejte kapku 100% ovocné šťávy

Do své připravené vody si přidejte trošku 100% ovocné šťávy (pouze 100% žádnou jinou), díky tomu bude voda ochucenější a bez tuny přidaného cukru.

3. Kupte si lahev, ve které je nádobka na ovoce

Spojení vody s nějakým ovocem je další způsob, jak zlepšit její chuť.

4. Přidejte byliny

Přidáním lístků z bylin jako je máta, meduňka nebo drcená bazalka a další je skvělý způsob, jak vylepšit chuť vody. Nechte byliny ve vodě přes noc a přidejte k nim ráno vymačkaný citrón nebo limetku.

5. Přidejte ochucené kostky ledu

Ať už zmrazíte do tvořítek na led kávu, granátové jablko, ananas nebo maliny, tak voda bude opět jiná. Přidejte tyto ochucené kostky ledu do vaší vody. Voda bude chutnat jinak a zároveň bude vypadat pro oko zajímavě.

Recept na ochucenou vodu:

Nakrájejte polovinu grepu na 3 – 4 plátky. Vložte je do džbánu s plátky okurky, do džbánu nalijte vodu a nechte ji vychladit ideálně přes noc, minimálně 1 hodinu.
Tato voda pomáhá i při redukci, neboť grep podporuje spalování tukových buněk.