Jedinečná příprava vody s citronem poskytne tělu maximální množství prospěšných látek

Fotografie: Freepik

Citron je oblíbený druh ovoce, který je typický nejen svou barvou a tvarem, ale i svojí kyselou chutí. Používá se do nápojů či k dochucení jídel.

Jedná se plod nápadné žluté barvy, jenž svým tvarem připomíná vejce. Je specifický hlavně svou výraznou kyselou chutí, která je typická pro všechny druhy citrusů. Původem je z oblastí subtropických, ve skleníku jsme ale schopni si ho v omezené míře vypěstovat i sami doma. Obsahuje velké množství kyseliny citronové, a díky tomu se používá jako přírodní kyselá šťáva do velkého množství pokrmů nebo různých druhů omáček. Mimo to je ale také bohatým zdrojem vitamínu B, vápníku, draslíku nebo hořčíku a železa. 

Citronová voda má na naše tělo jedinečné účinky

Pokud se snažíme zhubnout, je voda s citronem doporučovaným nápojem, a to hlavně proto, že je přirozeným způsobem schopná nastartovat náš organismus. Je ale vhodná také pro správný začátek našeho dne. Málokdo ale ví, že ještě větší množství živin potřebných pro naše tělo obsahuje samotná kůra citronu. Voda s vymačkanou šťávou z citronu je sice pro naše zdraví prospěšná, ale mnohem lepších účinků tohoto jedinečného plodu dosáhneme jeho vařením. 

Fotografie: Pexels

Na lahodný nápoj s jedinečnými a nenahraditelnými účinky budeme potřebovat 6 citronů a 500 mililitrů vody. Citrony nejprve omyjeme a poté je rozkrojíme na polovinu. Vezmeme si hrnec, do kterého nalijeme půl litru vody, a dáme ho vařit na sporák. Jakmile začne voda vřít, což bude zhruba během 3 minut, přidáme do teplé vody rozkrojené citrony. Ty necháme ve vodě povařit 5 minut a poté sporák jednoduše vypneme. Hrnec necháme vychladnout a jakmile je voda studená, citrony z ní vytáhneme.

Unikátní recept na citronovou šťávu s kůrou

Do připraveného šálku si nalijeme hotovou vodu s citronem a zbytek přelijeme do láhve a uchováme v lednici na další dny. Pokud máme raději nápoje sladké, během vaření můžeme do hrnce přidat ještě přiměřené množství medu. Takto připravený nápoj si necháme v kuchyni a pijeme ho nalačno, vždy po probuzení. Je jen na nás, jestli budeme nápoj konzumovat studený, nebo si ho budeme každé ráno ohřívat. Jeho účinky zůstanou zachovány v obou verzích. 

Fotografie: Pexels

Takto připravený nápoj díky svým obsaženým složkám podporuje náš imunitní systém a je velmi vhodný v případě, že jsme nachlazení, nebo jako prevence v období, kdy se nachlazení očekává. Jedná se i o přirozený stimulant, díky tomu, že ho konzumujeme hned ráno, nám dodá potřebnou energii na celý den. Pomáhá také našemu trávení a podporuje metabolismus, je tedy dobrým pomocníkem i při regulaci naší tělesné hmotnosti. Díky obsaženým antioxidantům čistí naše tělo a má příznivý vliv i na stav naší pokožky. 

Zdroj: Healthline