Nastartujte své hubnutí díky cvikům, které vám pomohou ke krásnější postavě

Kdy začít hubnutí? Odborníci na zdravou výživu tvrdí, že více jak 102 centimetrů u mužů a více jak 88 centimetrů u žen v pase může naznačovat abdominální obezitu. Dokonce tuk uložený v břiše může podporovat zvýšení hladiny stresových hormonů v krvi, proto je nasnadě udržovat se ve formě, abychom měli nejen pěkné tělo, ale i dobrou náladu. Tyto cviky vám pomohou shodit přebytečná kila v oblasti břicha.

Otáčení ke straně v poloze na zádech

První cvik provádějte vleže na zádech, ruce podél těla. Levou nohu nechte nataženou a tu pravou pokrčte v koleni a tlačte směrem k hrudníku. Pak pokrčené pravé koleno pomalu tlačte levou rukou k pravé straně. Takto vydržte asi 5 až 10 sekund. Cvičení následně zopakujte i s druhou nohou.

Zdvihání nohy do 45 stupňů

Výchozí poloha tohoto cviku je stejná, jako u předchozího (tj. vleže na zádech), pouze s tím rozdílem, že se rukama zdvihnete do výšky a podpíráte tak tělo. Nohama se opíráte také o zem. Střídavě pak začnete zvedat nohy do výšky a úhlu zhruba 45 stupňů. Opakujte po deseti až patnácti cvicích na jednu nohu.

Cvičení křížem

Opět začínáte vleže na zádech. Rukama si pak podepřete hlavu a střídavě ohýbáte v koleni jednu nohu a pak tu druhou. Při ohybu například pravého kolene se snažíte dotknout levého lokte. Opakujte každý cvik asi patnáctkrát u každé nohy.

Další efektivní cviky

Tyto cviky se již neprovádí vleže na zádech, ale těmito způsoby:

  • Cvik první: výchozí pozice cviku je stejná, jako byste chtěli dělat kliky na podlaze. Poté se trochu rukama přizvedněte a střídavě krčte nohy v kolenou a snažte se dotknout lokte protilehlé ruky. V této poloze zkuste vydržet tři vteřiny a opakujte s druhou nohou. Můžete si dát deset sérií na každou končetinu.
  • Cvik druhý: sedněte si na podlahu a obě kolena pokrčte. Pak obě nohy ohnuté v kolenou zdvihněte nad podložku. Trup nakloňte lehce dozadu, aby svíral asi 45. stupňový úhel s podlahou. Otáčejte tělem do stran a snažte se dotknout rukama země. Nohy máte stále zdvižené. Opakujte alespoň desetkrát.

Cvičení s nohami ve vzduchu

Opět si lehněte na podložku. Poté natažené ruce i nohy zdvihněte do vzduchu směrem vzhůru. Snažte se prsty rukou dotknout prstů u nohou. Cvičení opakujte s přestávkami desetkrát. Další cvik zkuste také provést vleže. Rukama si podložte hlavu. Následně natáhněte nohy a zdvihněte je do vzduchu a v pravidelných intervalech je krčte v kolenou. Snažte se vydržet co nejdéle se zdviženými nohami (cca 5 sekund). Opakujte patnáctkrát.

Udělejte most na jedné noze

Jedním z efektivních cviků na redukci břišního tuku je i tento: lehněte si na záda a jednou nohou zdvihněte oblast pánve a hýždí. Druhá noha je natažená směrem vzhůru ve vzduchu. Záda stále zůstávají podepřená na podlaze. V poloze se snažte vydržet asi tři sekundy a pak si odpočiňte. Opakujte alespoň dvanáctkrát.

Fotografie: Depositphotos, Instagram, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]