Zeleninový džus na večer urychlí hubnutí

Téměř každý se v životě snažil buď zhubnout, nebo alespoň udržet optimální tělesnou váhu. Pocit, kdy zjistíme, že nám z oblíbeného oblečení trčí špíčky, nepatří mezi ty příjemné. V dnešním článku vám přinášíme návod, jak urychlit a podpořit hubnutí, upevnit své zdraví a udržet si štíhlou linii. Nejlepší a zároveň nejsnadnější cesta k ukončení trápení ohledně toho, jak vypadáme je dát si každý večer čerstvý zeleninový džus. K tomu bude potřeba opatřit si kvalitní odšťavňovač a mít po ruce vždy dostatek zeleniny a ovoce.

Proč je džus tak dobrý?

Mezinárodní institut pro rakovinu v USA rozběhl v současné době kampaň, která má jediný cíl. Tím je naučit lidi konzumovat více ovoce a zeleniny. Lépe řečeno doporučují přijímat denně tři porce zeleniny a pět porcí ovoce. Odůvodnění je prosté: strava bohatá na ovoce a zeleninu je schopná předcházet, ale také léčit mnohé onemocnění.

Lisování čerstvé šťávy je snadný způsob, jak zařadit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Strava bohatá na syrové potraviny a nejlépe ještě v BIO kvalitě, sebou přináší zdravotní výhody. Čerstvé džusy jsou plné enzymů a ty mají úžasnou vlastnost, že výrazně napomáhají trávení a čištění organismu.

Jak pomáhají džusy s hubnutím?

Při snaze zhubnout je důležitá rychlost metabolismu. Při spánku se náš metabolismus vždy zpomalí, ale POZOR čerstvé zeleninové džusy jej naopak umí zrychlit. Takže během spánku pomáhají spalovat kalorie. Ovocné se doporučují spíš během dopoledních hodin. Pravidelným pitím zeleninového džusu každý večer předejdete zadržování vody v těle a navíc se zbavíte usazených toxinů. Zažene pocit hladu a mnohem lépe budete kontrolovat různé typy potravinových závislostí. Spolu s vitamíny a minerály i vlákninou předejdete zácpě, která bývá jednou z častých příčin přibírání. Jaký druh zeleniny se hodí? Nejlépe vše, co je zelené! Špenátové listy, kadeřavá petržel, ledový salát, celerové listy, salátová okurka a možné je ochutit džusy bylinkami – bazalka, máta, pažitka. Dochutit můžete i pár kapkami citrónu.

Fotografie publikována se svolením phasinphoto Photography/FreeDigitalPhotos.net