Víte, co o Vás prozradí oblíbené jídlo?

Máte v plánu vyrazit s někým, koho hodláte blíže poznat na dobrou večeři či oběd? To vám schvalujeme. Je to totiž výtečný nápad, jak zjistit o člověku víc, než je ochoten sám prozradit. Ne nadarmo se říká: Jsme to, co jíme. A každá potravina si sebou nese určité specifikum.

Těstoviny

Těstoviny = dobrá nálada na talíři. Kdo si dopřává rád těstoviny, hledá rozptýlení. Těstoviny jsou plné sacharidů, které produkují hormon štěstí – serotonin. Konzumenti těstovin mají nejen dobrý pocit z jídla, ale nejspíš tak i zajídají nějaké své frustrace. Ať už z práce nebo mimopracovních vztahů. Nejedná se o lamentující typy a své problémy neřeší s okolím, proto se vyhněte stresujícím tématům a nahoďte uvolňující téma a veselé historky.

Zeleninové mísy/saláty

Kdo bez povšimnutí přejde pestrou masovou nabídku a přednost dá raději zelenině, chce svému tělu dopřát živiny a přijímat málo kalorií. Lidé vybírající si zdravé jídlo se rádi společensky angažují a přejí si, aby v jejich životech bylo vše v souladu. Nicméně život umí být vrtkavý, takže takový člověk je hodně citlivý a uzavřený, musí totiž v rámci života konat spousty kompromisů. O čem s milovníkem zeleniny hovořit? Nejspíš o všem, co se točí kolem zdravého životního stylu. Jde o člověka, který to s vámi myslí dobře a je velmi zranitelný, mějte to na paměti.

Masožravci

Milovníci masa zbožňují, když mají kolem sebe hodně lidí. Jsou pravým opakem zeleninářů. Milují maso a zeleninu sní pouze jako nutnou přílohu, která bývá součástí pokrmů. Ukrývají v sobě týmového ducha, chovají se tak, jak oni potřebují, patří k typickým rodinným typům. Jak s masožroutem komunikovat? Patříte-li k samotářům a solitérům, pak s ním už na oběd víckrát nechoďte. Reagují dost citlivě na odmítání a nepochopení i tehdy, opustí-li je jejich partner.

Pikantní pokrmy

Těmto lidem bude poměrně jedno, co mají na talíři, hlavně, aby to pálilo jak ďas. Jídlo ještě ani neochutnají a už tam preventivně sypou pepř. Stejně tak jako zbožňují pikantní/ostrou chuť jídla, potřebují v životě silné podněty. Budou mít nejspíš i silnou vůni, rychlé auto a vrhat se do různých výzev. Nesnáší rutinu. V jejich přítomnosti nikdy nezívejte a netvařte se znuděně. To je urážka nejhoršího kalibru. Popovídáte si s nimi víceméně o všem, debaty totiž milují.

Rychlé občerstvení

Honem vyběhnout, slupnout něco za rohem a klidně i z plastového či papírového tácku. Jak rychle se jídlo objeví, tak rychle i zmizí. Stejně se tito lidé chovají v běžném životě. Mají silnou touhu stihnout co nejvíce v nejkratší době. Nedokážou se delší dobu soustředit na jednu věc, ztrácejí se, zamotávají a panikaří. Což přináší rozčarování a špatnou náladu. Tyto lidi je dobré nenechat čekat, chodit všude načas a neloudat se. Potřebujete-li s takovým člověkem něco řešit – jednejte přímo. Žádné okliky a chození kolem horké kaše. Výhodou u těchto lidí je, že poměrně rychle reagují a najdou vždy nějaké řešení.

Obrázek: pixabay.com