Tato rostlina roste všude kolem nás a 99 % lidí nemá ponětí, jaké blahodárné účinky v sobě skrývá

Fotografie: Nabla67 / Public domain

Lidé stále více inklinují k přírodní medicíně a hledají nové vhodné byliny pro léčbu různých zdravotních neduhů. Na bolest a špatný spánek sáhněte po locice jedovaté.

Pokud jste příznivci přírodní medicíny, na vašem seznamu léčivých bylin rozhodně nesmí chybět locika jedovatá. Ačkoli její druhové jméno zní trochu nebezpečně, není se čeho bát. Naopak. Locika jedovatá je ideální rostlinou k potlačení bolesti a snazšímu usínání. To ale není všechno, může toho nabídnout mnohem více, říká doktorka Kim Chin.

Využití lociky jedovaté jako léčivé byliny

Zmínky o využití lociky jedovaté jako léčivé byliny pocházejí již z roku 1815. Lékaři ji používali jako lék proti černému kašli. Běžně se podávala v sušeném stavu, protože během procesu sušení se z ní stalo opium, které se zpravidla používalo jako lék proti bolesti a sedativum, a to už od starověku. V dnešní době ji můžete najít v podobě výtažků, pilulek, olejíčků a prášků.

Šetrně bojuje proti bolesti

Pokud hledáte důvod, proč přejít z analgetik na přírodní medicínu, pamatujte na to, že analgetika působící proti bolesti fungují tak, že změní práci mozku, abyste necítili bolest. Jenže tolerance na tyto léky se zvyšuje, a to znamená, že budete muset časem začít zvyšovat dávky, aby analgetika působila tak, jak mají. Tím se zvyšuje riziko předávkování.

Doktorka zveřejnila překvapivé dopady pravidelné konzumace kurkumy. Výsledky její studie vám otevřou oči

špatný spánek
Fotografie: Freepik

Užívání přírodních bylin je ideálním řešením

Je potřeba si uvědomit, že každá chemikálie tam, kde léčí, někde jinde způsobuje další zdravotní problémy. Přírodní medicína, bylinky, se zaměřuje na konkrétní problém a pomáhá vám uzdravit se ve všech směrech. Locika jedovatá je vhodným léčivem i na další zdravotní potíže, jako je:

  • úzkost,
  • problémy s dýcháním,
  • nekvalitní spánek a obtížné usínání,
  • bolest kloubů.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]