Bylinné čaje, které fungují stejně jako antacida

Antacida jsou volně prodejná léčiva, která se užívají k neutralizaci přebytečné kyseliny v žaludku. Jinak řečeno, užívají se při záchvatu pálení žáhy, který může být způsoben hyperaciditou, kyselým refluxem nebo gastroezofageální refluxní chorobou (GERD).

Věděli jste, že některé rostliny v podobě bylinných čajů, fungují stejně dobře jako antacida? Ačkoliv je pravda, že antacida mohou poskytnout téměř okamžitou úlevu, mohou mít i nepříjemné vedlejší účinky, v závislosti na jejich aktivních složkách. Například některá antacida mohou způsobit průjem nebo naopak zácpu.

Odborníci říkají, že pravidelný příjem antacid, zejména ve vyšších dávkách, jež má pomáhat vypořádat se se pálením žáhy, může vést k „rebound hyperacidita“ – to znamená, že když náhle přestanete brát antacida, může se vaše hyperacidita vrátit a obvykle ještě silnější než když jste zahájili dlouhodobý příjem vysokých dávek antacid.

Pokud se obáváte, že dlouhodobé užívání antacid může jednoho dne způsobit zmíněné nepříjemné zdravotní komplikace, pak zkuste bylinné čaje, o kterých je známo, že mají úžasné antacidní vlastnosti.

Zázvorový čaj

Jedním z velmi populárních přírodních léků na různé problémy týkající se žaludku je zázvorový čaj. Pokud vás často trpí nadměrná kyselost, můžete zkusit popíjení zázvorového čaje – je schopen absorbovat přebytečnou žaludeční kyselinu a také pomáhá zklidňovat hladké svaly vašeho gastrointestinálního traktu.

Kurkumový čaj

Je to vlastně bratranec zázvoru, proto není divu, že i kurkuma je skvělým bylinným řešením pro překyselení. Chcete-li si připravit šálek kurkumového čaje, jednoduše přidejte půl lžičky kurkumy do horké vody. Na kurkumovém čaji je úžasné také to, že má neuvěřitelné protizánětlivé vlastnosti, díky kterým je vynikající při řešení různých zánětlivých problémů v těle.

Heřmánkový čaj

Mnoho lidí, kteří bojují s úzkostí a nespavostí, pijí heřmánkový čaj. Věděli jste, že tento bylinkový čaj může být také skvělou pomocí při problémy s trávením a uklidněním žaludku? Odborníci říkají, že pokud je vaše nadměrná kyselost způsobena stresem, můžete mít z příjmu čerstvě uvařeného šálku heřmánkového čaje obrovský prospěch.

Fenyklový čaj

Trpíte neustále hyperkyslostí v důsledku kyselého refluxu? Pak je dobré si uvařit šálek fenyklového čaje a vypít ho hned po jídle. Fenyklový čaj je obdivován pro svou schopnost udržet kyselý reflux pod kontrolou. Tento čaj lze popíjet i v případě, pokud vás trápí nafouklé břicho a křeče.

Obrázky: personanutrition.com


Řekněte ostatním, co si myslíte