Čaj s citronem, zázvorem a kurkumou jako nejlepší přítel imunity: Skvělý pro boj s nemocemi i jako prevence

Fotografie: 조혜경 / Creative Commons / Attribution 2.0 kr

Léto již skončilo a chladné počasí už klepe na dveře. A společně s ním i první příznaky nachlazení a chřipky. Připravte se na ně čajem s citronem, zázvorem a kurkumou.

Citron, zázvor a kurkuma, to jsou suroviny, které se již několik stovek let používají k léčbě různých zdravotních problémů – migrény, záněty, únava, potíže s trávením, všechny neduhy, jaké si jen dokážete představit, mohou vyřešit tyto 3 potraviny. Každá z nich dodá vašemu tělu něco, proto je dobré konzumovat je společně, nejlépe v podobě čaje, ať už k léčbě onemocnění, nebo jako prevenci, říká doktorka Adda Bjarnadottir.

Zdravotní výhody citronu

Teplá voda s citronem je skvělým nápojem pro podporu hydratace. Pokud nedokážete vypít každý den dostatek čisté vody, připravte si vodu s citronem. Dodáte tak tělu dostatek vitamínu C, který pomáhá chránit buňky před škodlivými volnými radikály, syntetizuje kolagen a absorbuje železo. Stejně tak snažíte-li se zhubnout, teplá voda s citronem podporuje proces hubnutí tím, že je skvělou alternativou slazených nápojů, a k tomu urychluje metabolismus.

Zázvorová voda je kolébkou zdravotních benefitů. Pravidelné pití podpoří hubnutí i trávení

Zdravotní výhody zázvoru a kurkumy

Obě složky mají silné protizánětlivé vlastnosti, tudíž úspěšně bojují s chronickými záněty. Pomohou vám snížit bolest, zvláště kurkumin obsažený v kurkumě je účinnou látkou při snižování bolesti. Zázvor s kurkumou dokonale posilují imunitu, takže jsou vhodné nejen pro léčbu zdravotních problémů, ale i jako prevence.

S nástupem chladného počasí je žádoucí pít teplý čaj s citronem, zázvorem a kurkumou, abyste se vyhnuli příznakům chřipky a nachlazení. Stejně tak je-li vám nevolno, ať už z nemoci, či z jídla, zázvor s kurkumou přirozeně zklidňují žaludek a podporují správné trávení. Známky nevolnosti brzy odezní.

čaj s citrónem
Fotografie: Freepik

Čaj s citronem, zázvorem a kurkumou

Je spousta možností, jak konzumovat tyto 3 potraviny, ale nejlépe uděláte, pokud si z nich připravíte čaj. Příprava není nijak složitá, stačí nastrouhat čerstvý kořen zázvoru, přidat trochu kurkumy a citrónovou šťávu, zalít horkou vodou a chvíli počkat, než se všechny složky krásně spojí. Pro sladší chuť můžete přidat i med.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]