Zázvor proti chřipce a nachlazení

Mnoho lidí objevilo kouzlo zázvoru, a mnoho lidí jej také nesnáší pro jeho výraznou chuť. Pravdou je, že léčivé účinky zázvoru objevili lidé už v dávných dobách, proto na něj nedá spousta lidí dopustit. Vyzkoušejte náš recept na zázvorový čaj, který si zamilujete, až se vás zmocní chřipka, anebo nachlazení.

Zázvor je všelék, ale pozor na něj!

Zázvor dokáže opravdu ulevit a pomoci při chřipce, angíně. Vyhledat jej můžete ale také pokud vás pálí žáha nebo máte problém s plynatostí. Pomůže v jakékoliv formě, můžete jej jíst sušený, čerstvý, kandovaný, ovšem čaj ze zázvoru obsahuje nejvíce potřebných látek a vitamínů. Pozor na kupované zázvorové čaje! Některé totiž nemusí obsahovat skoro žádný zázvor, pouze jeho extrakty a éčka.

Na zázvor si dejte ale pozor! Nemusí vždy sloužit dobře, velké množství zázvoru není vhodné pro těhotné ženy. Při velkém dávkování čerstvého zázvoru byly zaznamenány nežádoucí účinky jako nevolnost či srdeční poruchy. Děti by se měly zázvoru raději vyhnout úplně.

Zázvorový čaj s medem

Na tento čaj je potřeba zhruba 2 cm kořene zázvoru, 1 litr vody a med. Postup je potom jednoduchý. Zázvor stačí oloupat nastrouhat na hrubším struhadle. Dejte vařit vodu a do ještě vroucí vody vmíchejte nastrouhaný zázvor. Nechte vodu se zázvorem vařit po dobu třiceti sekund a poté hrnec oddělejte z ohně, nechce ji odstát asi na deset minut a poté ihned čaj přeceďte. Čaj stačí dochutit medem. Přidat také můžete citronovou šťávu.

Vychlazená zázvorová limonáda

Pokud máte hotový čaj, ale nestihnete všechen vypít, nevadí. Když vychladne, stane se z něj zázvorová limonáda, kterou klidně můžete popíjet kdykoliv a kdekoliv. Zázvorovou limonádu si často dopřávají lidé, kteří mají potíže s nadýmáním a zažíváním.

Fotografie publikována se svolením OZphotography Photography/FreeDigitalPhotos.net