Přírodní lék na nespavost. Díky tomuto čaji usnete během několika minut

Pokud se v noci jen převalujete v posteli a nemůžete usnout, i když jste naprosto vyčerpaní, trápí vás nespavost a je nutné s tím něco udělat. Dlouhodobá spánková deprivace totiž vede k vážným potížím. Jenže to se snadno řekne, ale hůř udělá. Jít totiž k lékaři a nechat si předepsat prášky na spaní je poměrně vážný krok, který byste měli důkladně zvážit.

Dříve než zamíříte k lékaři, vyzkoušejte tento tip – čaj z bobkového listu s heřmánkem. Zaručujeme, že po něm usnete, jako když vás do vody hodí. Obě tyto bylinky působí sedativně a pomáhají tělu snadněji a rychleji se přesunout do fáze odpočinku. Zvláště tato kombinace je doporučována zejména pro ty, kterým nestačí klasický meduňkový čaj a je pro ně extrémně těžké se před spaním uvolnit.

Výhody nejen pro spaní

Vavřín pravý neboli bobkový list je strom pocházející zejména z teplých oblastí. Využívá se jako bylinka i koření od nepaměti a pomoci může i vám. Jak pomáhá?

Hodí se zejména při těchto potížích:

  • Při migréně
  • Při bolestech kloubů a artritidě
  • Při nespavosti
  • Při potížích s trávením
  • Při zánětech močových cest

Má mimořádné uklidňující účinky a umožňuje našemu organismu dobře a efektivně odpočívat. V kombinaci s heřmánkem pak tvoří velmi účinnou relaxační dvojici. Heřmánek je totiž bohatý na flavonoidy, které patří do skupiny antioxidantů. Dokáže regulovat krevní tlak a vyrovnává vysoké hladiny cholesterolu. Zklidňuje, pomáhá s uvolněním a dodává čaji také příjemnou a nezaměnitelnou chuť.

Jak si čaj připravit?

Čaj se hodí konzumovat alespoň hodinu před spaním, aby účinné látky mohly začít působit. Budete potřebovat:

  • 15 ks bobkových listů
  • 3 dcl vody
  • Lžičku heřmánku

Do hrnce vložte bobkové listy, zalijte je vodou a povařte 12 minut. Heřmánek nepřevařujte, ztratil by svou sílu. Ten pouze zalijte vroucí vodou a nechte pozvolna chladnout. Bobkové listy nechte po 12 minutách louhovat ještě další tři hodiny. Poté je sceďte a bobkové listy vyhoďte. Nyní oba nálevy smíchejte a popíjejte teplé či studené, je na vás, co vám bude víc vyhovovat. Chuť čaje můžete zlepšit přidáním medu. Ten má také uvolňující účinky a pomůže vám snadno usnout. Čaj pijte po menších doušcích.

Další účinky

Bobkový list je možné užívat i zevně. Používá se například při chorobách ústní dutiny a při zánětlivých onemocněních dásní. Můžete jej také přikládat na odřeniny a rány, při potížích s kožními vyrážkami a akné nebo při nadměrném pocení. Řada žen si také nemůže vynachválit jeho účinky na vlasy. Údajně pomáhá zlepšit jejich sílu a dodat slabým vlasům sílu a objem.

Nežádoucí účinky

Ani bobkový list není vhodný pro všechny. Vyhnout by se mu měly těhotné a kojící ženy, jelikož může mít negativní vliv na průběh těhotenství. Vyšší dávky mohou způsobovat zácpu, takže během užívání bobkového listu je dobré zvýšit příjem tekutin a vlákniny. Nehodí se jej užívat také při akutních onemocněních jater a ledvin a těžších formách cukrovky.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]