Zázvorová voda je kolébkou zdravotních benefitů. Pravidelné pití podpoří hubnutí i trávení

Fotografie: 조혜경 / Creative Commons / Attribution 2.0 kr

Zázvorová voda nabízí řadu zdravotních přínosů, ze kterých může těžit naprosto každý. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku a změnu pocítíte brzy.

Zázvorová voda je úžasný přírodní lék, který můžete použít k léčbě mnoha problémů, jako je například nevolnost, bolesti břicha nebo zánět. Tato tekutina totiž disponuje řadou účinných složek, které prospívají celkovému lidskému zdraví, a podporují tak jeho regeneraci a obranyschopnost imunitního systému vůči nepřátelským látkám a virům. Její příprava je navíc velmi jednoduchá a nestojí téměř žádné peníze, říká doktorka Natalie Butler.

Protizánětlivé účinky

Ačkoliv je zánět přirozenou funkcí lidského těla, ke které dochází v důsledku jeho obrany proti nepřátelským látkám a mikroorganismům, pokud je ho příliš, může to mít závažné dopady na vaše zdraví. V případě, že se s ním potýkáte i vy, zkuste pravidelně pít zázvorovou vodu, jež ho pomáhá přirozeně snižovat – stejně tak tlumí alergické reakce a bolesti svalů, které jsou jeho běžným důsledkem.

Účinný antioxidant

Zázvor má také silné antioxidační vlastnosti, díky kterým pomáhá předcházet řadě nebezpečných onemocnění, jako jsou například:

  • srdeční choroby,
  • neurodegenerativních onemocnění, jako je Parkinsonova, Alzheimerova a Huntingtonova choroba,
  • rakovina.

Větší přísun antioxidantů je také spojován s redukcí známek stárnutí a podporou v boji proti oxidačnímu stresu, který může způsobit vážně problémy v organismu (například i selhání ledvin).

Pomáhá proti nevolnosti a podporuje trávení

Zázvor je po celém světě známý jako účinné přírodní léčivo pro podporu trávení a úlevu od nepříjemných potíží, jako je například nevolnost nebo zvracení. V případě problémů stačí začít pít vodu z tohoto účinného kořene a bude vám brzy lépe. Stejně tak její pravidelný příjem pomáhá zlepšovat hladinu cukru v krvi, což by mohlo být užitečné zejména pro lidi trpící cukrovkou.

Česnekový čaj: Dosud nejefektivnější známý přírodní elixír na regulaci cholesterolu a krevního tlaku

průjem, zácpa
Fotografie: Freepik

Nižší cholesterol a snadnější hubnutí

Zázvor má také velmi pozitivní účinek na krevní oběh, neboť snižuje množství nebezpečného cholesterolu v krvi. Díky tomu také snižuje riziko vzniku nebezpečných srdečních onemocnění, jako je infarkt myokardu. Pokud ho navíc budete pít ve formě šťávy pravidelně, podpoří také spalování těla a usnadní vám proces hubnutí.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]