Blahodárné benefity česneku, o kterých nemá většina lidí nejmenší tušení

Fotografie: Nutrition, Food Safety & Health / Creative Commons / Public Domain Dedication

Česnek patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva, která může využít pro svůj prospěch naprosto každý. Stačí ho zařadit do jídelníčku nebo aplikovat zevně.

Česnek jsem měl vždy rád, ovšem až nedávno jsem zjistil, že nedisponuje pouze dobrou chutí, ale také mnoha zdravotními přínosy. Toto přírodní léčivo obsahuje nespočet účinných sloučenin, které podporují lidské zdraví a ničí nepřátelské patogeny, včetně bakterií a virů. Stačí ho přitom zařadit do svého pravidelného jídelníčku nebo použít zevně.

Proti nevzhlednému akné

Česnek se již odpradávna používá jako účinné léčivo pro pokožku. Obsahuje totiž extrémně silné složky, které si nemilosrdně poradí s otevřenými ranami, stařeckými známkami, ale také nevzhledným akné – dokonce je známo, že ho často používají velké komerční společnosti jako součást kosmetických přípravků. Stačí si toto účinné přírodní léčivo nanést přímo na postižená místa na obličeji či jiných částech těla, nechat chvíli působit a problém bude brzy pryč.

Zabraňuje růstu plísní

Tato úžasná potravina také účinně pomáhá při plísňových infekcích, které dokáže díky svým složkám odstranit již během pár dní. Pokud tedy napadla vaši kůži nebo nehty, připravte si 10 stroužků česneku, ty vložte do litru svařené vody, a jakmile tekutina trochu vychladne, použijte ji jako lázeň. Poté můžete také namočit nakrájené stroužky česneku do olivového oleje a přiložit je k postižené části těla – jedná se o další užitečné přírodní léčivo, o němž na webu ZdravéStravování často píšeme a které skvěle podporuje pleť.

Zázvorový elixír podle po generace předávaného receptu

Tiší bolesti zubů

Bolest zubů je velmi nepříjemný problém, který vám dokáže snadno znepříjemnit každodenní život a duševní pohodu. Pokud se s ním potýkáte, můžete i v tomto případě vsadit na léčivé vlastnosti česneku – stačí umístit jeden stroužek přímo na bolestivý zub nebo dáseň a bolest během pár minut ustoupí.

dásně zuby
Fotografie: Freepik

Posiluje imunitní systém

Pravidelná konzumace česneku je poté podle lékařky Marie Lorraine Johnson skvělý způsob, jak posílit obranyschopnost svého imunitního systému a ochránit se před řadou nemocí. Stačí ho začít přidávat do svých oblíbených jídel, a to nejlépe v čerstvé formě. Mezi další příznivé účinky tohoto skvělého přírodního léčiva patří:

  • očista krve,
  • stimulace chuti k jídlu,
  • ochrana před nachlazením a chřipkou,
  • podpora lymfatického systém,
  • ochrana před anémií,
  • zmírnění příznaků onemocnění ledvin a infekcí močových cest,
  • zářivá pleť.
Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]