Lehkou otravu jídlem tělo umí zvládnout za pomoci určitých potravin

Otrava jídlem není rozhodně nic příjemného. Jak se dá zvládnout bez prášků, nebo bez návštěvy lékaře? Pomocí těchto běžných věcí, které máte doma. Dokážou zklidnit váš žaludek, uleví vám a za pár hodin může být vaše tělo v normálu. A co pomáhá?

Jablečný ocet

Jeho použití je snadné. Stačí sklenice teplé vody, do které dejte 2 lžíce jablečného octa. Pokud vás trápí otrava jídlem, vypijte celou sklenici postupně, po doušcích, během jedné hodiny. Uvidíte, že se vám uleví.

Olej z oregana

I olej z oregana je dobrým pomocníkem, pokud vás celkově ohrožuje otrava jídlem. Jeho využití je také snadné. Opět použijte sklenici vody a do ní přidejte jednu kapku oleje. Takto užívejte zhruba dvakrát denně.

Tymiánový olej

Postup je stejný, jako v případě oleje z oregana. I tady olej nakapejte do sklenice a vodu následně vypijte. Vhodné je během dne vypít dvě takové sklenice, ne najednou, ale pomalu a průběžně.

Zázvor a med

Tato kombinace se nehodí jenom na chřipku, ale i když vás trápí otrava jídlem. Nastrouhejte si asi 5 centimetrů zázvoru, přidejte lžíci medu a vše rozmíchejte v šálku teplé vody. Vznikne uklidňující čaj, který byste měli pít. Klidně třikrát denně.

Česnek

I když se zdá, že může dráždit, tak dokáže pravý opak. Nejlepší je dát si do pusy kousek stroužku a ten kousat. Pokud je to na vás příliš drastické, tak česnek prolisujte, smíchejte s medem a spolkněte.

Citronová šťáva

I ta vyřeší problémy, kterými je otrava jídlem. Nejlépe je vymačkat polovinu citronu a danou šťávu smíchat s vodou nebo s čajem. Volitelně je možné si daný nápoj dosladit troškou kvalitního medu.

Bazalka s medem

Toto známé aromatické koření smíchané s medem také pomůže vyřešit problémy způsobené špatným jídlem. Stačí nasekat trochu čerstvé bazalky, dát k ní lžíci medu a toto spolknout.

Vitamín C

Tato metoda je celkem jednoduchá, jelikož je založena na užívání čehokoliv, co je bohaté na vitamín C. Jde o silný antioxidant, který při otravách jídlem velmi pomáhá. Zvyšte proto dávky co nejvíce to půjde.

Banány

Hlavně díky draslíku se hodí ve chvíli, kdy důsledkem otravy trpíte průjmy. Na to pomůže pravidelná konzumace syrového banánu. Během dne se vůbec nebojte dát si dva, nebo klidně také tři.

Čemu se naopak vyhnout?

A co si rozhodně nedávat? Jsou to nápoje a potraviny s kofeinem, je to také alkohol, jsou to jídla, které jsou pikantní, nebo mléčné výrobky. Pozor také na nikotin, mastná a smažená jídla, nebo vše kde je použito mnoho koření.

Fotografie: Pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte