Česneková tinktura jako klíč k dlouhověkosti a posílení imunitního systému

Fotografie: Depositphotos

Česneková tinktura je užitečný pomocník, který disponuje řadou zdravotních přínosů. Její příprava je velmi snadná a nezabere vám ani mnoho času.

Česneková tinktura je jednoduchý a účinný přípravek, který si můžete vyrobit i sami doma. Stačí vám získat potřebné ingredience, postupovat podle správných kroků a následně ji aplikovat či konzumovat. Výsledná tekutina nabízí mnoho zdravotních výhod, a to od ochrany před nebezpečnými nemocemi až po delší a pohodlnější život, říká doktorka Amy Richter.

Výroba česnekové tinktury

Česnekovou tinkturu lze užívat vnitřně, nebo zevně. Pokud ji chcete pít, zřeďte několik kapek ve sklenici vody nebo džusu – doporučená dávka se pohybuje mezi 10 až 30 kapkami. Zevně ji pak můžete použít podle svého uvážení. K výrobě budete potřebovat následující ingredience:

  • 5–6 středně velkých česnekových stroužků,
  • 200 ml 40% alkoholu (vodka, brandy nebo rum),
  • skleněnou nádobu s uzavíratelným víčkem,
  • jemné sítko nebo plátno,
  • lahvičku na skladování tinktury.

Postup je jednoduchý. Stačí rozmačkat stroužky česneku a následně je vložit do skleněné nádoby. Poté je zalijte alkoholem a uzavřete – směs pořádně protřepejte, aby byla rovnoměrně rozložena. Nádobu nyní uložte na temné a chladné místo a nechte ji macerovat po dobu 2 až 4 týdnů (pravidelně s ní třepejte, aby se složky dobře mísily). Po uplynutí této doby přeceďte tinkturu do čisté lahvičky s uzavíratelným víkem a uchovávejte ji v lednici (takto vám vydrží až několik měsíců).

stroužky česneku
Fotografie: Pexels

Přínosy tinktury

Takto připravená tinktura nabízí řadu zdravotních přínosů. Její zevní použití vám dokáže pomoci ulevit od bolesti kloubů, zmírnit otok nebo také odstranit plísňovou infekci. Pokud ji začnete pravidelně konzumovat, můžete se těšit z následujících benefitů:

  • Ochrana před nemocemi, včetně běžného nachlazení: Složky česneku posilují funkci imunitního systému a jeho obranyschopnost.
  • Regulace krevního tlaku: Česnek skvěle čistí cévy a udržuje je pevné, díky čemuž pomáhá stimulovat krevní tlak a snižovat riziko srdečních onemocnění.
  • Regulace hladiny cholesterolu: Další faktor, který může zvyšovat riziko vzniku srdečních onemocnění.
  • Psychické zdraví: Česnek obsahuje antioxidanty, jež mohou pomoci předcházet Alzheimerově chorobě a demenci.
  • Pomůže vám žít déle: Vzhledem k přínosům česnekové tinktury je možné, že vám jeho pravidelná konzumace může pomoci žít déle.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]