Žena popisovala dušnost v horní části těla. Rentgen odhalil bizarní chybu, které se omylem dopustila

Fotografie: Depositphotos

Tato žena spolkla metr dlouhou nabíječku k telefonu. Jakmile to lékaři viděli, nemohli uvěřit svým očím a okamžitě začali s chirurgickou operací.

 V současné době se lékaři setkávají ve svých ordinacích s mnoha zvláštními případy. A právě jedním z nich byla tato žena s obávaným „Pica syndromem“, který ji donutil spolknout metr dlouhou nabíječku k telefonu. Jakmile přišla na vyšetření, odborníci podle webu Fakt nemohli uvěřit svým očím a kvůli možným rizikům museli jednat okamžitě.

Napájecí kabel se zasekl v jícnu

Nevšední událost byla skutečnou výzvou nejen pro lékaře, ale také pro rodinu ženy, která již několik let trpí Pica syndromem. Jedná se o nebezpečnou poruchu, jež nutí lidi jíst nepoživatelné věci, jako je například hlína, mýdlo, křída nebo právě některé elektronické pomůcky, jako jsou nabíječky telefonů a další. V tomto případě mladší žena zkusila spolknout metrovou nabíječku k  telefonu, která následně zůstala zaseklá v jejím jícnu.

„Případ popisuje ženu, která spolkla přes metr dlouhý nabíjecí (napájecí) kabel k iPhonu. Záchranný tým zavolala žena až poté, co začala pociťovat dušnost způsobenou nepoživatelným předmětem zaseknutým v horní části těla. Kabel se nacházel z větší části v jejím jícnu a pokračoval do žaludku, což představovalo veliké riziko pro její zdraví,“ napsal k incidentu na facebookovém profilu Gotowi Do Ratowania, jenž také sdílel fotografie z rentgenu.

Riziko otravy organismu a dalších potíží

Situace vyžadovala okamžitý zákrok odborníků, kteří na nic nečekali a ženě pomohli chirurgickým zákrokem. Během procesu byl kabel úspěšně vytažen z jejího jícnu, a to bez větší újmy na jejím zdraví. Díky rychlé reakci doktorů byla pacientka ihned poté propuštěna domů, ovšem zda se taková situace již nebude opakovat, je nejisté. Důvodem je totiž právě samotný Pica syndrom, který vede ke zvráceným chutím a dokáže jedince natolik ovlivnit, že přestane používat zdravý rozum.

Drtivá většina Čechů netuší, že tyto potraviny běžně obsahují nebezpečné parazity. Vyvarujte se těmto chybám

Pica syndrom je nebezpečná porucha příjmu potravy, která se objevuje jak u dětí, tak i dospělých. Většina pacientů dokáže sníst naprosto všechno, co jim zrovna projde hlavou, a to podle doktorů včetně papírů, pracích prostředků nebo dokonce kamenů. Tato skutečnost je však vystavuje nebezpečným zdravotním rizikům, a to zejména co se týče otravy organismu, infekcí, poranění střev a nutričním nedostatkům – to může být velkým problémem zejména v případě vitamínu B12, o čemž jsme na webu ZdravésStravování již dříve informovali.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]