Zdravé snídaně pro efektivní hubnutí. Vhodné zejména pro zralé ženy

Fotografie: Depositphotos / Edit

Menopauza jednou čeká každou ženu. Přináší s sebou určité problémy, mezi nimi i přibývání na hmotnosti. Chce to upravit jídelníček v prospěch potravin, které budou udržovat optimální váhu.

Nepříjemné tloustnutí je typické pro řadu žen v menopauze. Jejich hmotnost se zvyšuje a s ní většinou o objem pasu. Některá žena se s daným faktem smíří a nakoupí oblečení o několik velikostí větší, jiná se pustí do boje s přebytečnými kilogramy. Lze to třeba i vhodně zvolenou snídaní, říká lékařka Rachael Link.

Proč je snídaně důležitá

Odejít do práce bez snídaně může způsobovat nárůst hmotnosti. Lidskému tělu totiž budou chybět důležité živiny, navíc spousta lidí nedostatek energie dohání různými sladkými tyčinkami nebo džusy. Přitom pestrá a vydatná snídaně dodá potřebné tuky, sacharidy a bílkoviny a zasytí. Snídaně přitom může být různorodá. Každý člověk je jiný a každému vyhovuje jíst něco jiného. Ten základ by ale ve snídani chybět neměl.

Nezapomeňte na sacharidy, tuky a bílkoviny

Odborníci radí konzumovat na snídani 25 až 40 procent denního množství kalorií. Snídani lze tedy sestavit z ovoce, zeleniny, obilných a mléčných výrobků, vajec nebo libového masa. Pro studenty a pracovníky v kanceláři je vhodná snídaně s vyšším obsahem sacharidů, které dodají glukózu, jež je zdrojem energie pro mozek. Fyzicky pracující lidé by měli sníst větší množství bílkovin, aby měli dostatek síly.

Fotografie: Pixabay

Domácí müsli

Pokud máte rádi na snídani müsli, klidně si ho dopřejte. Ale raději doma připravované, ve kterém nebude nadbytek cukru. Lze ho vyrobit z ovesných vloček s mlékem a medem, můžete do nich přidat ovoce, ořechy či semínka.

Chléb s avokádem a vejcem

Slanou zdravou snídani bude představovat chléb s avokádovou pomazánkou doplněnou vejci. Avokádo je výborný zdroj antioxidantů a omega-3 mastných kyselin, draslíku, mědi, hořčíku, fosforu a vitamínů C, E, K, H, B5 a B3.

Mrkvové palačinky

Ke snídani, která přispěje k hubnutí, patří například i mrkvové palačinky. K jejich přípravě potřebujete 250 g strouhané mrkve, 1 menší cibuli, 1 vejce, 3 polévkové lžíce mouky, sůl, pepř a olej na smažení. Z uvedených ingrediencí vytvoříte směs, kterou smažíte z obou stran na pánvi.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]