Polévka jako základ snídaně pro všechny, kterým záleží na svém zdraví. Podpoříte nejen imunitní systém

Fotografie: Pixabay

Někomu možná přijde divné, dát si na snídani polévku, která se většinou podává na oběd či večeři. Jenže začít den teplou a výživnou polévkou má rozhodně své plusy. Teplá snídaně je klíčová pro posílení imunity v tomto sychravém počasí a změně letního času, kdy organismus trpí.

Je základem pro snížení rizika úzkostí a podzimní únavy. Teplá ranní polévka dodá cenné vitamíny, minerály, vlákninu, energii, zahřeje a nakopne. Dalším přínosem je i to, že polévky se započítávají do celodenního pitného režimu, na který se právě v tomto období hřeší. Lidské tělo na polévce ocení zejména fakt, že je teplá. Náš organismus mnohem lépe tráví potraviny, které nejsou studené.

Budete se cítit sytí

Polévka dokáže zahřát a zasytit, navíc obsahuje méně kalorií a hodně důležitých živin. Konzumace polévky zvyšuje sytost, takže se po delší dobu budete cítit sytější, což vám pomůže vyhnout se nutkání pojídat mezi jídly. Navíc bylo zjištěno, že ti, kdož snídají polévku, mají celkově tendenci jíst kvalitnější/zdravější stravu.

Fotografie: Pixabay

Navýšíte denní příjem vlákniny

Polévka většinou obsahuje několik druhů zeleniny. Můžete si však dát i polévku luštěninovou nebo mix zeleniny, luštěnin a obilovin. Doporučené denní množství vlákniny je 30 gramů. Skutečnost je však taková, že většina přijímá pouze 10 až 15 gramů. Začnete-li den svůj den polévkou, pak je velká šance, že doporučený denní příjem splníte.

Bílkoviny

Jak jistě víte, důležité je přijímat i správné množství bílkovin. U každého se toto množství liší, podle pohlaví, věku a váhy. Aby byla polévka sytější a obsahovala dostatek bílkovin, lze přidat maso (masový vývar), vejce, quinou, cizrnu, tofu, sóju. Polévek existuje nepřeberné množství a pokaždé si můžete dopřát jinou.

Fotografie: Pixabay

Polévky jsou rychlé, lehké, hřejivé a dokonce i léčivé. Doporučují se v rámci posílení imunity i jako podpůrná léčba při chřipce a nachlazení.

  • Dodá hydrataci
  • Zahřeje a zasytí
  • Doplní minerály
  • Zvýší denní příjem vlákniny
  • Obsahuje méně kalorií