Zázvorová voda: Levný bojovník proti nežádoucím tukům na břiše

Fotografie: Trupti.gauns / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Termogenní vlastnosti zázvoru umožňují efektivněji spalovat tuk. Kombinace s dalšími složkami může pomoci odstranit toxiny z těla a stimulovat hubnutí.

Je dobře známo, že břicho je jednou z těch částí těla, kde se hromadí tuk. Přestože existuje mnoho způsobů, jak se tomuto nežádoucímu efektu vyhnout, jen málo lidí vynakládá úsilí potřebné k dosažení a udržení štíhlé postavy. Klíčem k boji proti tomuto problému je zrychlení metabolických procesů pomocí stravy, cvičení a dalších zdravých návyků. Kromě toho je také důležité očistit tělo od toxinů (s čímž vám zázvor může pomoci) a stimulovat činnost dalších orgánů, jako jsou játra, která jsou zodpovědná za zpracování tuků a cukrů, říká lékařka Natalie Butler.

Recept na přípravu nápoje

Na internetu je spousta tipů na spalování tuků, ale žádný nefunguje tak dobře jako tento úžasný nápoj. Tento drink je dobrý díky tomu, že má mnoho dalších úžasných zdravotních výhod. Pití zázvorové vody zlepší vaše celkové zdraví, ale také se zbavíte přebytečného tuku ze stehen a břicha – a lze ji vyrobit během okamžiku pomocí velmi snadného receptu!

Tento neuvěřitelný osvěžující nápoj vám pomůže detoxikovat tělo a rychle spálit nežádoucí tuky. K výrobě nápoje budete potřebovat následující ingredience:

  • kořen zázvoru nakrájený na tenké plátky,
  • 1,5 litrů vody,
  • citron.

Jak si tento skvělý nápoj připravit? Nejprve je třeba přivést 1,5 litru vody k bodu varu, pak přidat plátky zázvoru a vařit je na mírném ohni asi 15–20 minut. Poté můžete hrnec odstavit z ohně a nechat ho chvíli vychladnout. Nakonec přidejte nakrájený citron, který dodá nápoji lepší a svěží chuť.

Zázvorová voda a její zdravotní účinky

Některé typy rakoviny a srdečních onemocnění mohou souviset s vysokou hladinou špatného LDL cholesterolu v těle a obezitou. Zázvorová voda snižuje hladinu cholesterolu a léčí srdeční choroby. Tento úžasný nápoj snižuje krevní tlak a pomáhá odvádět krev, takže je úžasným domácím lékem na hypertenzi a krevní sraženiny.

Zázvorová voda vám také pomůže zmírnit záněty, otoky způsobené revmatismem, osteoartritidou a dalšími podobnými onemocněními, stejně jako bolesti kloubů. Hlavní složka zázvorové vody je známá jako úžasný protizánětlivý prostředek, který snižuje zánět v celém těle. Zázvor je také bohatý na antioxidanty, takže je skvělou složkou pro boj s volnými radikály v těle. Poškození volnými radikály je často základní příčinou rakoviny a dalších smrtelných onemocnění.

zázvorová voda
Fotografie: Piqsels

Tento úžasný nápoj je také účinným řešením prevence vzniku rakovinných buněk. Tento přínos pramení ze silných protizánětlivých a antioxidačních vlastností, které zázvorová voda nabízí! Pravidelné užívání vody se zázvorem a citronem je prospěšné pro dosažení plochého břicha a redukci tuku ze spodní části břicha. Zázvor totiž stimuluje vylučování slin, žluči a žaludečních šťáv, a tím usnadňuje trávení.

Zdroj: Healthline