Vyrobte si báječný domácí kondicionér na zjemnění vlasů. Jeho příprava je neskutečně snadná

Fotografie: Freepik

Kondicionéry obnovují lesk a hebkost vlasů. Díky vysokému obsahu mastných kyselin si dokáží kondicionéry poradit i s divokými a nezkrotnými vlasy.

Kondicionéry nám pomáhají ke snadnějšímu rozčesávání našich vlasů. Mimo to také chrání jejich přirozenou barvu a dodávají jim hydrataci. Kondicionér obvykle použijeme po opláchnutí šamponu, necháme působit 3 minuty a poté opláchneme. Do vlasové kosmetiky se také řadí vlasové masky nebo oleje. Vlasové masky vyživují pokožku hlavy a dodávají sílu unaveným vlasům. Funkcí olejů je převážně výživa a dodatečná ochrana.

Méně je někdy více a základem je prevence

Extrémně koncentrované vlasové oleje a séra by měly být používány jen ojediněle. Příliš častým používáním může docházet k zatěžování vlasů, což rozhodně nechceme. Při jejich aplikaci nám postačí malá kapka. Jemně si ji rozetřeme v dlaních a masírujeme vlasy směrem od konečků po kořínky. Pro rovnoměrné rozprostření můžeme použít také štětinovým štětcem. Výsledkem budou zdravé a hebké vlasy, které nebudou mít tendenci se třepit.

Fotografie: Unsplash

Abychom se vyhnuli poškozeným vlasům a častým návštěvám kadeřníka, je nutné mít na paměti, že o vlasy je potřeba se pravidelně starat. Při výběru šampónu dbejte na to, aby byl bez obsahu sulfátů. Vyhýbejte se příliš častému používání žehličky nebo krepovačky. Před použitím fénu na vlasy je ošetřete ochranným prostředkem. Při výběru produktů vlasové kosmetiky berte ohled na typ Vašich vlasů. Zpozornět byste měli hlavně v případě, že máte vlasy barvené nebo se sklonem k maštění.

Využijte přírodních ingrediencí, které máte k dispozici

Na ošetření vlasů lze použít i potraviny, které se vyskytují u nás v domácnosti, a to mnohdy až neobvyklé. Vynikajícím produktem na vlasy je například majonéza. Naneste si na vlasy jednu až dvě lžíce majonézy, pečlivě ji rozetřete rukama a nechte působit 5 minut. V případě elektrizujících vlasů Vám bude skvělým pomocníkem krém na ruce. Pokud nechceme utrácet peníze za kondicionér, můžeme si ho jednoduše vyrobit doma a to smícháním 2 lžic jojobového oleje, 2 lžic emulgačního vosku, půl lžičky lecitinu, 120 ml destilované vody a 30 kapek levandulového éterického oleje.

Přínosem pro naše vlasy je ale také aloe vera, mandle nebo různé druhy másla. Ricinový olej a aloe vera stimulují růst vlasů a pomáhají v boji proti jejich vypadávání. Arganový olej je ideální jako kondicionér a poradí si i s roztřepenými vlasovými konečky. Sladký mandlový olej pomáhá redukovat svědění pokožky hlavy a hluboce hydratuje suché vlasy. Bambucké máslo regeneruje poškozené vlasy díky obsahu esenciálních mastných kyselin.

Zdroj: Healthline