Tajemství mladistvého vzhledu bývalé supermodelky Christy Turlington

Bývalá supermodelka Christy Turlingtonová vypadá ve svých 50 letech stále úžasně, možná ještě lépe, než na vrcholu její kariéry. V jednom rozhovoru pro módní magazín již v roce 2014 řekla, že raději bude nosit po zbytek života roláky, než aby podstoupila řadu plastických operací. Jaké je tedy tajemství jejího minimálně o 10 let mladšího vzhledu?

Přestože je určitě geneticky požehnaná, věnuje se také holistickému životnímu stylu, který zahrnuje jógu, biopotraviny a zálibu v tom, že o svou pokožku pečuje přírodními postupy. Nemůžete si vybrat nos, nohy ani nic jiného, ale můžete se skutečně starat o sebe a svou pokožku, prozradila Christy Turlington v jednom z rozhovoru.

Nejenže je vaše pokožka největším tělesným orgánem, ale také největší bariérou proti infekci, kterou máme. Udržování zdravé pokožky jí pomáhá dělat svou práci lépe a déle. Mimo jiné je vaše pokožka zrcadlem, které odráží, co se děje uvnitř vašeho těla. Zářící a zdravá pleť ukazuje na zdravé a dobře vyživované tělo, a proto je každodenní péče o pleť tak důležitá.

Střízlivé líčení

Christy připouští, že nosí velmi střízlivý make-up. Věří, že méně je opravdu více. Během dne sáhne maximálně po řasence a korektoru. Pro večerní líčení volí oční linky a rtěnku… Ale jen velmi málo. Dle jejích slov vypadá nejraději jako ona – tedy co nejpřirozeněji. Pokud máte dobrou pokožku, nemusíte se stydět ji ukázat.

Mimo péči o pokožku se zdravě a vyváženě stravuje, cvičí a chodí do postele včas, aby se kvalitně vyspala. Další částí jejího těla, kterému věnuje velkou péči a moc si to užívá, jsou její vlasy.

Péče o vlasy

Zbožňuje rozmazlování svých vlasů a dopřává jim pořádnou porci živin prostřednictvím šamponu Rahua – je to posilující šampon vhodný pro všechny typy vlasů a obsahuje vzácné rostlinné výtažky z amazonského deštného pralesa. Rahua olej je bohatý na Omega-9 živiny a je vysoce účinný pro ošetření suchých a poškozených vlasů. Výrobky jsou organické.

Oblíbené potraviny

Z potravin u ní zvítězilo avokádo. Avokádo je jídlo, které bych jedla klidně po celý rok, dodává. Je nejen výborně chutné, ale i naložené množstvím živin. Je to také jediné ovoce, které poskytuje značné množství zdravých mononenasycených mastných kyselin (MUFA). MUFA jsou dobré pro podporu zdravé funkce srdce, zatímco snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů. K jejím oblíbeným jídlům ještě patří sladké brambory s tahini.

Sladké brambory mají mnoho zdravotních výhod, včetně toho, že jsou vynikajícím zdrojem vlákniny a vitamínu C, což mimo jiné pomáhá udržovat mladistvou elasticitu pokožky (a už víte, že Christy je známá svou péčí o pokožku a mladistvým vzhledem). Zatímco tahini je bohaté na zdravé tuky, aminokyseliny a minerály. Dejte to dohromady a získáte jednu výživnou a chutnou svačinku.

Doplňky stravy

Modelka možná dodržuje čistou stravu, ale v případě potřeby také používá doplňky. Aby pomohla své nádherné kůži, přísahá na zázračné účinky hroznového oleje. Hroznový olej je olej získaný z hroznových semen a je bohatý na beta-karoten, vitamíny D, C a E, stejně jako mastné kyseliny, jako je omega-6. Je snadno vstřebatelný a hodí se pro všechny typy pleti. Je známo, že léčí akné, napíná pokožku, pomáhá zmenšovat tmavé kruhy kolem očí, snižuje jizvy, obnovuje kolagen a bojuje se stárnutím.

A co vzkazuje Christy všem ženám, ohledně stárnutí?

Mám mnohem větší zájem o to, jak se cítím, než jak vypadám. Pokud se cítíte dobře, máte tendenci vypadat lépe … Neexistuje žádné negativum pro stárnutí. Opravdu nemám žádnou strategii proti stárnutí, prostě to jen přijímám, jak to je … a snažím se dělat pro sebe to nejlepší. 

Obrázky: image, abcnews.go