Benefity pravidelné konzumace medu s česnekem, o kterých většina lidí nemá zdání

Fotografie: Depositphotos

Základním pilířem pro každého člověka, aby byl spokojený a šťastný, by měla být zdravá mysl a zdravé tělo. To nás totiž dokáže ochránit před řadou nemocí. Zjistěte, jak tomu můžeme pomoci prostřednictvím přírodních léčiv.

Mezi jedny z nejsilnějších přírodních léčivých látek se řadí med a česnek. Je tomu hlavně proto, že působí stimulačně na náš metabolismus a snižují cholesterol v našem těle. Do našeho jídelníčku bychom je měli zařadit ráno, pomohou nám správně nastartovat den a jejich účinek bude po pár dnech přímo zázračný.

Aromatický česnek je výborným bojovníkem nejen proti upírům

Česnek je známý převážně kvůli svému výraznému aroma. Málokdo ale ví, že jeho každodenní konzumace nás dokáže chránit před vznikem různých onemocnění. Velmi příznivě působí na náš imunitní systém. Měli bychom ho tedy do našeho jídelníčeku zařadit v pravidelných dávkách a nejen jako dochucovadlo k topinkám.

Fotografie: Unsplash

Pomoci nám ale také může v boji s nadbytečnými kilogramy, a to nejen díky své metabolické stimulaci, ale také proto, že vyvolává termogenní účinek. Tímto působením snižuje tvorbu tukových buněk v našem těle. Kromě toho je také výborným pomocníkem v boji s řídkými vlasy. Díky obsahu kyseliny křemičité totiž stimuluje růst vlasů a dodává jim potřebnou sílu a lesk.

Med není pouhá pochutina pro Medvídka Pú

Med je nejen výborným ochucovadlem, ale jeho konzumace má pozitivní vliv na naše celkové zdraví. Může nás totiž chránit před kardiovaskulárními chorobami a také v našem těle snižuje hladinu cholesterolu. Je bohatým zdrojem minerálů, obsahuje velké množství vápníku, sodíku, draslíku, železa a manganu. Z tohoto důvodu bychom měli med zařadit do našeho jídelníčku jako pravidelně konzumovanou potravinu.

Fotografie: Unsplash

Abychom dostatečně využili výhod obou potravin, doporučuje se z nich připravit nápoj, který můžeme konzumovat každé ráno. Na jeho přípravu budeme potřebovat 2 stroužky česneku, šťávu z citronu, 2 lžíce medu a sklenici vody.

Ingredience jednoduše vložíme do mixéru nebo do stroje na výrobu smoothie. Nápoj poté necháme v lednici alespoň 30 minut. Pro dosažení nejlepších výsledků by měl být nápoj konzumován na prázdný žaludek, a to ideálně po dobu jednoho týdne.

Zdroj: Healthline