Vydržet pravidelně cvičit může být pro mnohé oříšek. Pomůže vidina odměny

Pohybem ku zdraví a štíhlé postavě. Toto rčení se vám líbí, ale nemáte vůli setrvat? Pak zkuste tréninkové plány online a kontakt s lidmi, kteří jsou na tom podobně, jako vy. Nejste jediní, komu chybí motivace a vůle. Případně zapojte rodinu a přátelé, protože i příslib malé odměny vás může motivovat k tomu – zvednout zadek z gauče.

Už několik týdnů si slibujete, že začnete pravidelně sportovat ale … V pondělí pršelo, v úterý po vás šéf chtěl, ať zůstanete o hodinu déle v práci, ve středu vás přemohla únava, ve čtvrtek už to nemá cenu a v pátek máte večírek s přáteli. Chybí vám plán, odhodlání i potřebná motivace? Vypadá to, že ano. Ale i to lze změnit.

Odměňujte se za výkon

Možná tomu nebudete věřit, ale odměny skutečně fungují. Nemusí vůbec jít o nic finančně nákladného. Může to být nová rtěnka, toaletní voda či dekorace do domácnosti. Prostě cokoli, co vám udělá radost, vyčaruje úsměv a zvedne náladu. Díky tomuto kroku si pravidelný pohyb spojíte s něčím příjemným. A nebojte se, že se vám takové cvičení prodraží.

Postupně si začnete odměny kupovat co druhý, pak co třetí trénink, až vás cvičení bude bavit samo o sobě a budete mít radost z pohybu samotného a toho, že třeba potkáte příjemné a stejně naladěné lidi. Nakonec vás bude pohánět dobrý pocit z dobře odvedené práce, který je jako vedlejší efekt po každé fyzické aktivitě.

Nebuďte v tom sami

Pálit kalorie nemusíte sami, můžete si přizvat parťáka a navzájem se hecovat. Ať už vyrazíte do posilovny nebo zaběhat si do přírody. Vezměte kolegu, kamarádku, sousedku, bratrance – zkrátka kohokoli. Můžete se vzájemně povzbuzovat, chválit a sledovat pokroky.

Učiňte závazek

Další dobrý způsob, jak odcvičit naplánovanou lekci stůj co stůj, je učinit veřejný závazek. A čím víc lidí o tom bude vědět, tím méně budete chtít selhat. Nikdo nechce před ostatními vypadat jako lenoch a hledat důvody, proč selhal. Učiňte na sociální síti prohlášení, že následující den uděláte třeba 250 dřepů nebo zaběhnete 5 kilometrů. Přátelé a známí budou s napětím očekávat vaše výsledky – nezklamte je. Věříme, že sklízené pochvaly budou rovněž perfektní motivací příště udělat ještě něco navíc.

Fotografie: Pixabay