Nevšední ovoce pomáhá v boji proti srdečním chorobám. Zařaďte ho do svého jídelníčku

Fotografie: Freepik

Granátové jablko již není považováno za podivné exotické ovoce, ale dá se běžně koupit v potravinách během celého roku. Má nejen úžasnou nutriční hodnotu, ale také neuvěřitelně pozitivní léčivé vlastnosti na lidské tělo. Granátové jablko se však u nás používá velmi zřídka, protože ne každý ví o jeho příznivých účincích a vynikající chuti. Věřte, že stojí za to ho vyzkoušet.

Skladiště užitečných prvků

Granátové jablko je velice bohaté na vitamíny. Pokud si chcete dopřát vitamínovou bombu, tak byste po tomto ovoci měli sáhnout. Nachází se v něm fosfor, vápník, sodík, draslík, hořčík, jod, mangan i železo. Sladká dřeň, kterou obklopují semena, obsahuje mnoho organických kyselin (phytoncidů). Je vám to máte a chcete ještě víc úžasných pozitiv?

Díky použití granátového jablka si můžete také zlepšit chuť k jídlu. Obsahuje aminokyselinu, která je podobná aminokyselinám obsaženým v živočišných bílkovinách.

Z tohoto důvodu by granátové jablko nemělo chybět v jídelníčku lidí, kteří dodržují principy vegetariánské nebo veganské stravy. Hodí se ale do jídelníčku každého z nás bez ohledu na to, co ostatního během dne konzumujete.

Blahodárný vliv na kardiovaskulární systém

Vzhledem k tomu, že semena čerstvého granátového jablka obsahují látku, která posiluje stěny krevních cév, bývají předepsána jako vhodná potravina pro hypertroniky a osoby s patologiemi.

Fotografie: Freepik

Pravidelným používáním šťávy z granátového jablka se krevní tlak postupně začne snižovat a nakonec se stabilizuje. Můžete se tak vyhnout chemickým lékům a místo nich zvolit přírodní variantu.

Šťáva z granátového jablka může pomoci zmírnit bolesti s artritidou. Nepostradatelným pomocníkem by se měla stát pro všechny starší jedince.

Šťáva z granátového jablka zlepšuje celkový tón těla, ovlivňuje klouby a zpomaluje proces stárnutí. Díky svému použití se mohou lidé trpící artritidou zbavit z velké části nepříjemných bolestí bez použití klasických léků.

Fotografie: Freepik

Zlepšuje paměť a je skvělé pro diabetiky

Granátové jablko obsahuje mnoho prvků, které pomáhají zlepšovat paměť, zvyšovat koncentraci a udržovat vysokou duševní aktivitu. Čerstvě připravených džus je jedním z nejúčinnějších léků při prevenci Alzheimerovy choroby. Pro diabetiky je také důležitou součástí stravy. Obsahuje totiž látky, které pomáhají udržovat normální hladinu cukru v krvi.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]